Problem Catalyst

(Wojtanos) #1

Witam zainstalowałem sobie Catalyst 6.6. Wydawało mi się tylko, że wszystko jest ok z tymi sterami od Ati (Catalyst 6.6). Niestety właśnie uruchomiłem ponownie komputer i stara grafika wróciła.

Przed instalacją:

-lekko zniekształcony ekran

-przy używaniu scrolla ekran nie przewijał sie płynnie

Tuż po instalacji:

-ekran jest wyrazisty, ładny

-przy używaniu scrolla keran przewija sie płynnie

Po instalacji, ale po restarcie systemu:

-znowu lekko zniekształcony ekran

-natomiast scroll przewija sie normalnie

Możecie mi powiedzie co jest nie tak?

Bardzo proszę o pomoc :frowning:

(FXJ) #2

Zainstaluj catalysta tylko niezaznaczaj podczas instalacji samego catalysta a tylko i wyłącznie sterowniki! Catalyst zżera ostro pamięci i otwiera całkiem niepotrzebnie po dwie kopie własnej aplikacji, można je wylączyć przez regclenera ale radzę zainstalować same stery to wystarczy.

(Wojtanos) #3

Zainstalowałem tak jak mówiłeś. Catalysta nie mam, ale znowu to samo :confused: Nie wiem co się dzieje tuż po instalacji, gdy komputer domaga sie restarta no to robie uruchom ponownie i wszystko działa. No to zadowolony z siebie chciałem sprawdzić czy po kolejnym restarcie będzie wszystko działało. No to robie uruchom ponownie i klapa. Znowu widze tą zrypana grafikę... Dosłownie mnie już krew zalewa :evil: Bardzo prosze powiedzcie mi co ja mam robić bo to dosłownie jakaś paranoja. Najpierw wszystko działa a potem znowu kicha...

Pomocy :cry: :cry: :cry:

P.S. Mam Radeon 9550 128mb hdd i 128bit

(Dod) #4

Catalysta = Catalyst Control Center ? Jak tak to instaluj... poprawia wydajnosc o ok. 5-15 % w zaleznosci od karty.

Może masz monitor LCD i rozdzielczośc niezmieniona na optymalna / wymagana ? :confused:

(FXJ) #5

A jaką masz ustawioną rozdzielzość, ps umieść gdzieś (np. http://www.fotosik.pl) screna z pulpitu.

(Wojtanos) #6

Tutaj scrren pulpitu

3744007a5b51175bm.jpg

Jak widać nie za ładnie to wygląda. Mam rozdzielczość ustawioną na 1024x768.