Problem, chyba karta graficzna, ale nie wiem

Od początku, może zacznę od swojego sprzętu:

  • PENTIUM 4 3GHz

  • RAM 1 GB

  • ASUS 9400 GT 512 DDR2

  • SyncMaster 913v SAMSUNG - monitor

  • neostrada 512 kb/s

Postaram się opisać wszystko chronologicznie. Tak, około 6 tygodniu temu, kiedy byłem jeszcze posiadaczem sprawnej karty graficzne GeForce 7300 GT 128MB nie miałem 100 fps w counter-strike 1.6/1.5 i innych grach, ale myślałem, że po prostu mam za słabego pc. Nagle moja karta przestała działać. Jak się okazało po formacie, który zrobiłem, aby wykluczyć problemy z software karta spalona i w zeszłym tygodniu nabyłem Asus 9400 GT, myślałem, że wszystko będzie śmiać jak cza, jak nigdy i będę super happy. Niestety nie jest tak jakbym tego chciał. Moje fps w cs 1.6 kiedy stoję w miejscu i patrze w ścianę to 99-100, jednak jeżeli zacznę biegać, strzelać, polecą granaty itd. to wtedy jest masakra fps skaczą od 20 do 70, na mapie de_aztec nie da się wytrzymać tak muli. Synchronizacje pionową wyłączyłem, mój konfing tych rate jest taki:

rate 25000

cl_rate 9999

cl_cmdrate 101

cl_updaterate 101

ex_interp 0.01

Nie gram na jakiś superowych wymaganiach, 800x600 i OpenGL jakoś średnia. Mój tato skarży mi się, że HEROES V też mu się przycina na minimalnych wymaganiach. Nie wiem czy to jest kwestia sterowników czy czegoś innego, pare osób poleciły mi sprawdzić pastę pod procesorem, inna zrobić formata (chyba to był żart) i trzecia powiedziała, że moja płyta główna od GIGABYTE może być niekompatybilna z resztą pod zespołów.

Bardzo, bardzo proszę o pomoc.

Arek.

Wymieniłeś słabą kartę graficzną na jeszcze słabszą, dlaczego spodziewasz się wzrostu FPS w grach?

Niewiele widzę konkretów w tym co napisałeś, być może na innych forach dokładniej opisałeś sprzęt i problem i stąd propozycja “format C:” jako jedno z rozwiązań.

karta graficzna którą zakupiłeś jest zbliżona parametrami do tej którą posiadałeś. RAM też nie za wiele.

Ta karta jest słaba? Mówił mi facet w sklepie, że dużo lepsza, generalnie nie znam się na tym - miała 1 GB więc pomyślałem, że dużo lepsza od tej 128.

Może mój komputer nie jest za dobry, ale popatrzcie - na te grę, w którą gram cs 1.5 i 1.6 jest wystarczająco dobry żeby było 100 fps w każdych warunkach. Moi znajomi posiadający stare komputery prawie, że z drewna takie 7 letnie wyciągają 100 fps, nie wiem dlaczego mój nie.

W teorii ta karta jest mocniejsza od Twojej poprzedniej, “Texture Fill Rate dla 9400GT to około 4.4 miliardów na sec a dla 7300GT najmocniejsze wersji to 2.8 miliardów na sec”

Ja bym się tutaj nie czepiał czy 9400 jest wolniejsze/szybsze od 7300, te karty wystarczą do CS’a. Stawiał bym na sterowniki, może nie usunąłeś dokładnie starych driverów i stąd problem (i propozycje format c: :P). Ewentualnie można spróbować zainstalować starsze wersje sterowników.

Format był niedawno (niecałe 2 tygodnie) , wyczyściłem tym programem drivers cleaner wszystkie sterowniki i zainstalowałem na nowo te do karty - to samo.

spróbuj sprawdzić dysk twardy np. HD Tune, i sprawdź RAM