Problem CHYBA z KARTĄ GRAF. ...... :(

Witam - mam problem (b. często wiesza mi się koputer) Po uruchomieniu wyskakuje info: błąd spowodowany został przez sterownik ekranu. Mam GF4 MMX440. Instalowałem chyba większość sterowników. Mam win. XP. Komputer wiesza się np. przy próbie włączenia jakiejś gry, przy otwieraniu strony, - nigdy nie wiem kiedy zwiśnie. Doczytałm jeszcze w szegółłach że nie ukończono rysowania (czy coś takiego) POMOCY co mam z tym zrobić. …

Jaki masz directx??

zobacz czy na innym komputerze tez tak jest bo niekoniecznie jest to grafa a moze to byc plyta glowna

DIRECT X 9.0C

przeczysć rejestr regcleanem,wyrzuć wszystkie stery od grafy i zainstaluj od nowa

napewno przez direksy niestety ta karta max obsługuje 8 ( 9 niestety nie )

A to ciekawa bo ja akurat mam taką samą karte jak mariusz1976 i zainstalowanego dx9c i gry które wymagają zainstalowanego dx9 jakoś śmigają ( farcry) bez zwiechy, a ta własnie karta ma obsługe dx7 a nie 8 ,są gry które wymagają zainstalowanego w systemie dx9 ale sprzetowo nie jest wymagany a są też np. Medal Of Honor która wymaga go w systemie jak i karty która go w pełni obsługuje.

http://www.pcworld.pl/forum/thread.asp? … icID=13178 no to poczytaj …

popierwam Zbycha. ja teakze mam GF 4 MX, i najnowsze gry ani rusz bez DX 9.0 a najnowsze bez 9.0c. A pomysl jaki byłby sense ze najnowsze DX niewsprłparacuja ze starymi kartami

powiem jedno ze jak kupowałem nowa karte fx w serwisie gość powiedział mi ze ta moja GF 4 MX 440 nie obsługuje dieksów powyzej 8.1 tak ze instalowanie 9 mija sie z celem poniewasz i tak karta z nich nie korzysta - to są słowa serwisanta sam byłem zdziwiony tak jak wy ale czytałem wiele wypowiedzi na forum m .in tą która przytoczyłem wyzej

Chce tu tez dodać ze zainstalowałem direksy 9c do mojej FX 5700 i karta zaczeła głupieć takie gry jak colin 4 5 przestały mi działac Medal of (wojna na pacyfiku sie tak cieła ze głowa boli . Zrobiłem GHOSTA i wgrałem stery oryginalne czyli 53.03 i na tych dziła mi wszystko dograłem direksy 9 - Ale bez C i wszystkie gry działaja jak rakieta

to juz niewiem o co ci chodzi. najpeir mowisz ze instalowanie 9 mija sie z celem, a teraz ze instalujesz 9 i smiga

nie przeczytałes dokładnie tekstu - porównałem z obecna moja karta FX 5700 ,ze zainstalowałem direksa 9 c i ta karta zeswirowała ,a tu czytam opinie ze gf 4 MX 440 smiga z 9c

Reset biosu na defaults.

Odinstaluj dokładnie ster,restart i uruchom karte na systemowych.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838

Podejrzewam że nie wgrałeś sterów do płyty głównej,szczególnie jak masz VIA pakiet 4.49 lub wyżej,reszta najnowsze.

Karta bardzo czuła na to.

Bardzo dobrze pracuje na sterze 56.72.

Sprawdz zasilacz,pamięć i dysk na błędy.

Z DirectX’em 9 śmigała mi Riva TNT, więc nie wciskaj kitu M a x , pogrywałem w nią bez problemu w GTA Vice City.

Ja mam GF4 MMX440 i jakoś wszystko mi chodzi, mam GTA SA a ona potrzebuje Direct 9c a ja wcześniej go nie miałem, i zainstalowałem i teraz śmiga :confused: Więc co ty tu wkręcasz :confused:

:o

programowo - TAK

sprzętowo - NIE

Dobra, przestańmy się kłócić, tylko pomóżmy chłopakowi rozwiązać problem :?

:smiley: Nie wciskajcie kitu miałem kiedyś karte chyba GeForce 2 i chcialem sobie pograc w Keina zainstalowalem dx9.0c i chodzilo nawet na takej slabej karcie :wink:

A masz podkręconą kartę???

Jeśli tak to wyłącz overclocking bo być możę karta się przegrzewa i stąd te błędy.