Problem, ciągle wirusy i spowolnienie kompa

Witam ! Niedawno dostałem nowego kompa. Mam program antywirusowy MKS_VIR 2005 oraz korzystam z programu AD-AWARE. Codziennie, gdy robię skan MKS-em oraz AD-awarem to wykrywa jakieś wirusy. Czym to jest spowodowane ? A komputer działa nadal muląco. Proszę o pomoc, gdyż specem od tych spraw to nie jestem. Pozdrawiam.

Daj log z HJT i Silenta opis jak to zrobić masz - http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

LOG ok zbędnki w autostarcie poczytaj i zastosuj - Optymalizacja XP:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76580

Próbowałem wykonać pierwszą czynność z optymalizacji, zaznaczyłem dwie opcje (chodzi o checkdisk) zrestartowałem kompa i wyskoczył ekran niebieski a po chwili coś takiego że brak dostępu do woluminu…

Wyłącz przywracanie systemu. Usuń zbędniki z autostartu

Te logi co powyżej napisałeś to mam usunąć ?

A jak się wyłącza przywracanie systemu ? (sorry, ale kiepski z tego jestem) ?

Z autostartu usunąć nawet office ?

Nie masz usuwać

Start >>> Uruchom >>> msconfig >>> w zakładce Uruchamianie wyłącz te wpisy.

Panel sterowania >>> Java Plug-in >>> Update >>> odptaszkuj Check for updates automatically

Start >>> Programy >>> Autostart >>> kasacja z prawokliku.

Wyłącz Przywracanie systemu wg TEJ instrukcji.

Zrobiłem wszystko, a po restarcie wyskoczył mi napis:

Narzędzie konfiguracji systemu

Narzędzie konfiguracji systemu jest obecnie w trybie Uruchamiania diagnostycznego lub selektywnego, co powoduje wyświetlanie się tego komunikatu i uruchamianie podczas każdego uruchamiania systemu Windows.

Wybierz tryb uruchamiania normalne na karcie Ogólne aby uruchomić system Windows normalnie i cofnąć zmiany wprowadzone przy użyciu narzędzia konfiguracji systemu.

NA DODATEK NIE MOGĘ JESZCZE URUCHOMIĆ PRAWYM WŁAŚCIWOŚCI MÓJ KOMPUTER.

Postaw “ptaszka” i zatwierdź - przy kolejnym restarcie już się nie pojawi :slight_smile:

Możesz troszkę jaśniej?

Dziękuję bardzo, wszystko już jest OK. Pozdrawiam i ślicznie dziękuje za pomoc.