Problem czyli co źle robię z kierownicą

Witajcie!

Otóż mam taki problem, jestem posiadaczem kierownicy MediaTech Le Mans Racing MT174. Więc kierownica no powiem ma już ze 4 czy więcej lat. Ok i miałem kiedyś komputer stacjonarny. Na nim kierownica śmigała. Ale mniejsza z tym. Teraz mam laptopa, ponieważ nie mam on stacji dyskietek to sterowniki zgrałem sobie na pendrive 'a i zainstalowałem u mnie. No i dobra, kierownica działa przez chwile ale potem od razu zdycha. No i tu się zaczyna problem. Bo niby komputer ją wykrywa, bo wchodze na kontrolery gier i jest. Ale cóż z tego jak pogram 2 minuty i koniec . Dodam że chodzi mi tylko na jednego USB a wszystkie są sprawne.

Próbowałem też sterowniki z neta ale nic. Bida bo mi się strasznie zachciało grać :frowning: . No to prosiłbym o pomoc i z góry dzięki. Jakby coś to dało to powiem że jeszcze bratu kierownice Tracera u siebie instalowałem. i sterownik do niej. Może się te dwa sterowniki gryzą???

PS a system operacyjny to teraz XP mam :slight_smile:

Może to kwestia właśnie portu USB? Taka kierownica to oczywiście aktywne urządzenie? (tj. podłącza się to dodatkowo przez zasilacz do prądu?). Podłączasz ja potem bezpośrednio do USB, czy przez jakiś hub? Nie ma tam za dużo urządzeń, tj. np. modem, czy inne wynalazki w stylu dysk twardy 2.5’ ?

Do prądu podłącza się kierownice z systemem Force Feedback. Sądząc po tym, że kierownica ma 4 lata, i że to MediaTech zapewne takowego systemu nie ma, więc podłączana jest tylko do portu USB.

Popróbuj na innych portach, jak nie podziała na innym kompie. Jeśli na innym też nie będzie działać, to albo coś z kablem, albo kierownica ci zdycha :frowning: sądząc po tym, że to MediaTech podejrzewam, że to problem z kierownicą.

Nie wlaśnie każdy port działa. nie podłącza się do prądu żadnego zasilacza tylko bezpośrednio do laptopa przez USB. Nie ma tam nic więcej niż myszka i tyle.

Poczekaj, bo nie rozumiem. Na każdym porcie kierownica się wyłącza?

nie właśnie tylko na jednym porcie działa i po paru minutach zdycha

A na reszcie działa normalnie? To problem jest z tym jednym portem w laptopie.

nie mówię ci. NA ŻADNYM PORCIE NIE DZIAŁA. TYLKO NA JEDNYM. ALE NA TYM WŁAŚNIE JEDNYM PO PARU MINUTACH MI ZDYCHA.

Ah, sory, nie załapałem :stuck_out_tongue: Mogło się zdarzyć jakieś uszkodzenie kabla USB, ale to raczej coś w środku w kierze, lecz niestety nie dam rady zdiagnozować co dokładnie.

ok dzisiaj spróbuję ją rozebrać i zobaczymy. Dzięki narazie zobaczymy co będzie :smiley: