Problem d PowerDVD v10 na Win7 x64 - zacina się obraz

Witam.

Mój problem jest następujący. Na nowym komputerze (2 miesiące) w następującej konfiguracji:

CPU: Intel Core i7-2600K 3,4 Ghz

Płyta: Gigabyte GA-Z68X-UD5-B3/iZ68

RAM: 8GB

VGA: Gigabyte GeForce GTX 570 1280MB DDR5 (320 Bit)

HDD: WD Raptor 450GB 10k

Napęd optyczny: nagrywarka BluRay LG

Windows 7 Ultimate x64 + najnowsze łatki

Zainstalowałem PowerDVD 10. Podczas odtwarzania dysku DVD (testowałem kilka płyt) wszystko działa jak należy. Komputer generalnie odtwarza poprawnie wszystkie rodzaje formatów np.: DivX, DivX HD, XVid itp, na różnych odtwarzaczach i to bez instalowania pakietów kodeków – w systemie są tylko te kodeki, które były wewnątrz AllPlayer i KMD Player oraz PinnacleStudio HD Ultimate v.15. Problem z PowerDVD pojawia się wyłącznie, kiedy chcę odtworzyć dysk BluRay, wtedy program wyświetla mniej więcej 0,5 - 1 klatki na sekundę. Dźwiękiem też szarpie.

Tak się dzieje nie tylko wtedy gdy, wkładam do napędu optycznego oryginalny dysk tłoczony BluRay (wkładałem różne płyty, mam ich kilkanaście). Aby wyeliminować ewentualne problemy z napędem optycznym, skopiowałem BD na dysk twardy komputera za pomocą narzędzia AnyDVD, a następnie za pomocą narzędzi DeamonTools podłączyłem obraz ISO – efekt jest ten sam – zacina się.

Podczas odtwarzania obciążenie komputera (czas procesora, czas jądra, kolejka I/O do dysku twardego) jest praktycznie żadne – procesor i dysk śpią. Instalowałem wszystkie możliwe łatki do wszystkiego (stery, Win, PowerDVD, Pinnacle) i nic.

Po przerobieniu płyty BluRay na DivX HD idzie dobrze (kurcze!).

Na podobnej konfiguracji sprzętowej (tyle że tam jest XP) w innym komputerze kolegi, bez napędu BluRay, z narzędziem DeamonTools działa idealnie, tak samo jest na moim dużo wolniejszym i starym, służbowym laptopie z zainstalowaną ogromną ilością oprogramowania firmowego z AMD Turion (tylko system zmieniłem z Visty na Win7 Pro) – śmiga bez zarzutu.

Poza tym jednym problemem komputer działa wydajnie i bez zarzutu, nawet gry np.: Crysis2

Zgłupiałem – o co tu chodzi ?