Problem-dell optiplex gx260


(realmadrit;)) #1

Witam. Mam komuter dell OptiPlex GX260 i właczajac go nie zapala sie tak jak zwykle ziolona dioda tylko pomaranczowa i tak jakby nie włącza sie monitor(czarny ekran i dioda monitora miga) co zrobić?? i czego to jest wina


(Dimatheus) #2

Hej,

:arrow: Jaki system operacyjny?? Windows XP czy Vista??

Rozumiem, że chodzi o diodę monitora - nie ma na nim obrazu i zamiast zielonej diody świeci się pomarańczowa, tak?? Czy na początku jakikolwiek obraz widoczny jest na monitorze, a wyłącza się na przykład przy ładowaniu Windows czy też w ogóle się nie włącza??

Sprawdź podłączenie wszystkich kabli - przy monitorze oraz przy karcie graficznej. Jeśli to możliwe podłącz monitor do innego komputera, by wykluczyć jego uszkodzenie. Czy komputer jest wyposażony w osobną kartę graficzną czy działa na układzie zintegrowanym??

Pozdrawiam,

Dimatheus


(niezDarek) #3

to raczej wina samej jednostki centralnej, świecenie diody i reakcja na włączenie potwierdza że monitor działa i jest raczej sprawny, sprawdź czy to samo dzieje się na innym monitorze,

BTW pytanie o system raczej bezsensowne bo problem występuje jeszcze prze uruchomieniem systemu, poza tym na gx260 raczej Vista nie pójdzie bo ma za słabą grafikę.


(realmadrit;)) #4

monitor sprawny a dioda swieci sie na KOMUTERZE a nie na MONITORZE

win xp

karta Geforce 6200 probowalem podpiąc do zintegrowanej tez nic


(Dimatheus) #5

Hej,

Czyli faktycznie jednostka centralna, tak jak napisał niezDarek.

Tu to akurat normalne - jeśli masz kartę graficzną umieszczoną w slocie AGP, to zintegrowana jest domyślnie nieaktywna - by ją uaktywnić należałoby wyciągnąć GeForce'a z portu AGP.

Ale jeśli wsadzimy osobną kartę graficzną, to wcale niekoniecznie... :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus