Problem DHCP i adresu Mac

Witam wszystkim. Mam taki mały problem. Jestem posiadaczem laptopa Asus K72J z karta sieci bezprzewodowowej Atheros AR9285. Wszystkie sterowniki są aktualne. Chce skorzystać z internetu Wi-Fi, którego właściciel ma ustawiona taka opcje ze potrzebuje mojego adresu Mac żebym mógł sie połączyc. I tu jest właśnie problem.

Ponieważ kiedy w cmd.exe wpisuje ipconfig /all to zamiast adresu fizycznego mam taki numer 00-00-00-00-00-00-00-E0.

Pisze tam że DHCP włączone--------------------------nie.

autokonfiguracja włączona----------------------------tak.

Stan nośnika---------------------------------------------nośnik odłączony.

Dodam tylko ze w services.msc mam Klient DHCP włączony i ustawiony automatycznie a we właściwościach karty sieci bezprzewodowej w protokole TCP/IPv4 mam włączone automatyczne uzyskiwanie adresu IP i cała reszte.

Mój laptop łączy sie normalnie ze wszystkimi sieciami bez względu na rodzaj zabezpieczeń(o ile oczywiście znam hasło;-]) ale teraz potrzebuje adresu Mac i nie mam pojęcia co jeszcze może być źle, że mi go nie pokazuje.

Bardzo prosze o pomoc. Jeśli tego nie ogarne zostane bez internetu;-(

Nie pokazuje Ci gdy klikniesz w tray’u na ikonkę sieci bezprzewodowych, PPM na połączeniu -> Stan -> Szczegóły?

stan jest nieaktywny gdy nie jestem połaczony z siecia wi-fi nie moge go wogóle nacisnac

W takim razie pozostaje odpalić jakiegoś Linuksa Live /Ubuntu, Mint/ i sobie odczytać.

jesli juz uda mi sie jakims cudem odczytac ten adres mac to nie bedzie przeszkadzało to ze w ipconfig /all pokazuje dhcp wyłaczony??

Na karcie wifi powinna być naklejka z adresem MAC karty sieciowej.

czyli mam rozebrac laptopa i dostac sie do karty?