[Problem] DI-524 + Kablowka i laptop


(Alienx22) #1

Witam,

Przeszukiwalem forum i nieznalezlem odpowiedzi na moj problem wiec pozwole sobie zapytac :wink:

Kilka dni temu "dorobilem" sie laptopa dla zony (mialem juz dosc walki o to kto siedzi przy kompie) zakupilem router DL-524 zeby zonka nie musiala sie meczyc z kabelkami i teraz zaczely sie problemy... Dodam tylko ze to moje pierwsze doswiadczenia z siecia domowa

Oba kompy na Win XP Sp2

Dostawca netu UPC

pierwszy komp podpiety do routera po kablu wszystko dziala jak trzeba natomiast w laptopie WIFI juz nie :evil: Laptop widzi siec domowa i laczy sie z nia wszystko tu przebiega bez problemow jakosc polaczenia znakomita. niestety po wlaczeniu przegladarki strony sie nie otwieraja. DL-524 w filtrach ma udostepniony MAC adres lapropa sam router na stronie konfiguracji w statusie wyswietla polaczenie z laptopem jako OK. Sperdzilem jakies 6h zeby wyjasnic ale bez powodzenia.

Dodam tylko ze laptop podpiety kablem dziala dobrze.

Ustawienia w Protokół TCP/IP takie dane znalazlem na stronie D-LINK i takie wpisalem (w kompie podlaczonym kablem i laptopie)

Adres IP: 192.168.0.4

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.0.1

Podstawowy DNS: 194.204.159.1

Alternatywny DNS: 194.204.152.34

Laptop na tych ustawieniach na kablu dziala jak trzeba niestety na WIFI juz nieotwiera stron ale podaje informacje ze polaczenie jest nawiazane.

Jesli ktos wie co robie zle albo czego nie zrobilem bede wdzieczny za pomoc.


(MarS) #2

Moim zdaniem problem istnieje w nieprawidłowej konfiguracji sieci Wifi a dokładnie jej zabezpieczenia. Mam ten sam router i NET śmiga zarówno przez LAN jak i Wifi bez żadnego problemu

Uruchom stronę konfiguracyjną routera (http://192.168.0.1) i przejdź do zakładki “wireless” w “Home”

Powinno być:

Wireless enabled

Channel: 6

Security: WPA-PSK (ja tak używam)

Encryption: TKIP

Password: tutaj sobie jakieś hasło wymyśl (to hasło będzie potrzebne by laptop mógł się zalogować do sieci bezprzewodowej)

Dalej:

Advanced/filter i wyłącz filtrowanie po MAC. Nic nie daje

Przy takim ustawieniu powinno Ci działać a jak coś namieszałeś to zrób twardy reset urządzenia i ustaw opcje ponownie. Jak będziesz miał pytania to wal śmiało


(Alienx22) #3

Jesli chodzi o te ustawienia to mam tak samo jak ty filtrowanie po Mac wylaczone i na laptopie siec jest widziana ale strony sie nie otwieraja.

Laptop napewno sprawny bo w pracy dzialal na WIFI bez problemow obecnie jest po formacie i mam nagrany tylko Win XP z Sp2 tak system czysty bez niczego.


(Mihau X64) #4

Mam ten sam router i mam filtrowanie po mac’u ale pomijając to wszystko dziala… Hej alienx22 napisz co za zmiany wprowadzałeś na routerze…

p.s. dodam tylko, że ustawiłem router tak aby sam przypisywał ip :wink:


(Alienx22) #5

Router wyjety z pudelka i podlaczony zgodnie z instrukcja do modemu i kompa (pomijam plyte instalacyjna bo to badziewie wywalalo mi jakies bledy z tego co czytalem wiekszosc ma problem z ta plyta) cala konfiguracja routera przeprowadzona tak jak podane na stronie produceta (podaje link do instrukcji http://www.dlink.pl/?go=gNTyP9CnptFMIC4 … DhKEoRsA== )

Nic wiecej w ustawieniach nie zmienialem tylko wpisalem w zakładki “wireless” w “Home” haslo dostepu do sieci i nazwe sieci bezprzewodowej SSID. dodalem MAC adres laptopa ale filtrowanie jest wylaczone.

Uruchomiony jest jeszcze serwer DHCP

Start IP address : 192.168.0.100

End IP address: 192.168.0.199

O to tyle bo zmiana strey czasowej na routerku raczej niema wplywu na jego prace :slight_smile:


(MarS) #6

Ja bym na Twoim miejscu wyłączył listę adresów MAC. Masz przecież hasło dostępu i zdaje się, że ta opcja go blokuje. Ja nie używam w ogóle żadnego filtrowania MAC


(Alienx22) #7

MarS—> Ok sprawdze to pozniej ale to raczej nie to coprawda MAC adres jest wpisany w filtrowaniu ale samo filtrowanie jest wylaczone bo mialem pewne watpliwosci co do tego jak to poustawiac.

Wieczorem dam SCR ustawien z laptopa i Network connection details z polaczenia WIFI na laptopie jak na moje oko wszystko tam wydaje sie byc OK ale moglem cos przegapic.


(MarS) #8

Jasne, diabeł zazwyczaj tkwi w detalach :wink:


(Alienx22) #9

Tak jakpisalem zamieszczm scr z ustawien polaczenia na laptopie

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3e17bab86f72e4c9.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/08368ce05450079a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5f5f14f3113f0794.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/527b36bb6ea497a4.html

Net po kablu chula ze az milo niestety na WIFI klapa nic niedziala… brak pomyslu comoze bycnie tak. Filtrowanie po MAC adres wylaczone. Moze ktos wypatrzy tu jakis blad.


(Zbych ) #10

zresetuj router , ustaw automatyczne przydzielanie adresu ip i dns-ów (DHCP) i takie samo ustawienie w protokóle internetowym kart sieciowych w kompach, adresy ip nie mogą być identyczne dla obu kompów , konieczne może być również sklonowanie mac adresu karty sieciowej kompa który był jako pierwszy podłanczany do UPC do routera.