Problem :"Disk boot failure..."


(Dobrybigos) #1

Jestem nowy na forum więc witam wszystkich :slight_smile:

Mam problem. Otóż wczoraj popołudniu mój komputer działał normalnie, lecz jak przyszedłem wieczorem do domu (komputer był wyłączony) zastałem komunikat: disk boot failure insert system disk and press enter. Poczytałem troche o nim i zrobiłem co w mojej mocy na aktualną chwile by się z tym uporac. Sprawdziłem tasiemke i wymieniłem ją ze starego komputera ( O dziwo z wymienioną tasiemką zatrzymało się na detecting IDE drivers), podłączyłem kabel zasilania od napędu - też nic. Ustawiłem ustawienia domyślne w BIOS-ie. Nie pomogło.Czy na prawdę dysk mógł się spalić nie dając wcześniej żadnego znaku? Do tej pory ŻADNYCH problemów z nim nie miałem :slight_smile: Oczywiście w BIOS-ie nie wykrywa go. Ustawiony odczyt na HDD. Jutro dam dysk kumplowi żeby sprawdził czy u niego też nie działa.

Czy mogę jeszcze coś zrobić?

Z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:


(Filipmoto2010) #2

Prawodpodobnie padł :confused: pokombinuj przy zworkach :slight_smile:


(Tom837) #3

Witam

O dyskach to można pisać wiele. :slight_smile:

Wyjmij bateryjkę CMOS na ok. 30s i potem wsadź ja z powrotem. Uruchom kompa. Nie działa, pytaj dalej na forum. :slight_smile:

Może być wiele przyczyn, np. płyta głowna. :slight_smile:


(Dobrybigos) #4

Eh… Włożyłem swój stary dysk i działał. Tzn. że to nie jest wina BIOS-a. Pewnie będę musiał zainstalować sterowniki bo wcześniej miałem windows 7 (na tamtym dysku), a na tym działającym jest XP. Zapomniałem dodać że jak podłanczałem tamten dysk (niedziałający) to po włożeniu ręki na niego czułem nierównomierną prace. Co jakiś czas “zakręciło” i tak w nierównomiernych odstępach powtarzało się. Ogólnie pracował tylko nie jestem pewien czy dobrze :stuck_out_tongue: Dzisiaj daje dysk kumplowi, ogarnie go i jak nie będzie działać to do jakiegoś serwisu.

Jak ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to pisać.

Z góry dzięki.