Problem - Długie nagrywanie płyt


(Slownikex) #1

Witam.

Od dłuższego czasu, mam pewien problem. Nagrywanie płyty DVD ( 4.7 Gb ) trwa około 45 -50 minut. Oczywiście płytka wypełniona jest do pełna danymi, ale przecież parę miesięcy temu trwało to maks 15 min i ostatnio zaczęło mnie to denerwować. DMA jest włączone, ale nic to nie pomaga. W zasadzie nie mam już za bardzo pomysłów więc piszę tutaj. Sprzęt taki jak w podpisie, jeżeli ktoś chce coś więcej wiedzieć to niech pisze. Program do nagrywania to Nero 7. Z góry bardzo dziękuję za pomoc !

Pozdrawiam

Przemek.


(FXJ) #2

Upgreadowałeś firmware nagrywarki? Podaj dokładny model.


(Mutant5) #3

Korzystasz z CD burner xp?? :smiley:


(Slownikex) #4

Model nagrywarki to: Samsung SH-182

Nagrywarka dość stara, jeszcze na ATA.


(Longhorn2009) #5

-o

VectorOPC , jaki dokładnie model nagrywarki posiadasz? Możesz spróbować wgrać najnowszy firmware, bo możliwe, że twoja nagrywarka nie współpracuje optymalnie z płytami i stąd takie problemy.

Firmware dla SH-S182M: http://drivers.softpedia.com/get/FIRMWA ... SB06.shtml

Firmware dla SH-S182D: http://www.cdrinfo.pl/bios/8143123620


(Jtkmalinowski) #6

Jest też inna możliwość, nagrywarka się zużyła, a konkretnie soczewka lasera. Zazwyczaj trwa to dłużej, ale przy intensywnym wykorzystaniu napędu można nagrywarkę wykończyć bardzo szybko. Jeśli to tylko zabrudzenie soczewki to płyta czyszcząca albo ręczne czyszczenie załatwi sprawę, ale możliwe że laser się zużył. To zależy od tego jak długo masz tą nagrywarkę i jak intensywnie jej używasz. Przy intensywnym używaniu raczej laser się zużył, w przeciwnym razie to pewnie zabrudzenie soczewki.


(Slownikex) #7

Nagrywarka ma coś lekko ponad 3 lata, używana bardzo często.

Bardzo dziękuję za pomoc Longhorn2009 , właśnie nagrałem płytkę w niecałe 7 minut :slight_smile: wgranie najnowszego firmware pomogło.

Temat można zamknąć, jeszcze raz dzięki :slight_smile: