[Problem] DVD-Rom nie widzi płyt DVD

Witajcie!

Mam pewien problem z DVD a zarazem jak wkładam płytę DVD wcześniej nagraną prze zemnie to lampka w DVD-Rom`ie chwile pomruga i koniec! Klikam w Mój Komputer i wchodzę na ten napęd i pojawia się informacja Proszę włożyć płytę DVD do napędu F przypominam iż płyta jest cały czas włożona. Raz wziąłem płytę DVD z gazety i bez problemu się włączyła! Co jest zgrane? Proszę o pomoc! Z góry dziękuję.

Może twój napęd nie obsługuje któregoś z rodzajów nagrywanych DVD… są R+, R-, RW+, RW-

Nie to nie to! Bo już kiedyś otwierałem takie filmy bez problemu.

na identycznej płycie?

Albo napęd się wykończył, miałem podobne problem i dałem do reklamacji, teraz czekam na nową.

Może to wina źle przegranej płytki (nagrywarki), też miałem takie cuda.

No identyczna! TDK DVD+R Data/Video 4.7GB 1-8x

Teraz włożyłem ten sam film co kiedyś się włączył bez problemu i jest to samo czyli NIC!

No to wyżej masz prawdopodobne przyczyny.

Napęd się nie wykończył skoro wszystko otwiera nawet filmy DVD ale z gazet!

To jest też niemożliwe przecież ta płyta działa na stacjonarnym DVD i działała na kompie!

Nie koniecznie, napęd może niektóre płyty czytać a inne nie, to wina laserka, albo się zniszczył, porysował lub pobrudził, jeśli masz na gwarancji to oddaj do serwisu.

ps. u mnie też niektóre czyta lecz skoro tą samą kiedyś czytał a teraz już nie … to wina laserka i do serwisu lub czeka ciebie zakup nowej.

A nie miałeś przypadkiem formatu?U mnie po formacie nie widziało płytek,które nagrywałam na swoim kompie przed formatem i wcześniej działały a po formacie nie widziało ich. Sprawdź na innym kompie czy je widzi ,jeśli tak to niech ktoś wgra twoje płytki na swój komp i potem ci przegra.Będzie działało.Jeśli u kogoś zrobisz kopiuj dysk to nic nie da,bo i tak u ciebie nie będzie widziało-więc musisz wgrać te płytki na drugi(widzący)komp i dopiero potem je nagrać.U mnie tak zadziałało.