PROBLEM (dziwny) z Rozłączającym WiFI ?!

Witam,

Na wstępie witam wszystkich serdecznie, jako nowy użytkownik portalu. Mam nadzieję, że będę w stanie wam czasami pomóc czy doradzić i liczę, że wasza pomoc i porady również mi się przydadzą :slight_smile:

Więc… Tak jak w temacie, mam problem z rozłączającym się WiFi, postaram się opisać to jak najdokładniej żebyście mogli sobie zobrazować wszystko co potrzebne wam będzie do rozgryzienia problemu.

WAŻNE! ( i dlatego Dziwny problem) WSZYSTKO BYŁO OKEJ, ŚMIGAŁO BEZ ZARZUTÓW, DO DZISIAJ - zrobiłem formata )

Nie piszę modelu Routera, ponieważ nie sądzę żeby w nim tkwił problem, bo tak jak napisałem wszystko śmigało bez problemu przed formatem.

Mam 2 komputery stacjonarne ( jeden połączony z netem przez kabel ), 2 laptopy , tablet, komórki i wszystko wszędzie śmiga bez zarzutów. Zrobiłem dzisiaj formata, zainstalowałem niezbędne sterowniki do mojej kart sieciowej zewnętrznej USB ADAPTER LINKSYS WUSB54GC ( oryginalne z płytki, te które ZAWSZE instalowałem i wszystko śmigało). Internet mam UPC 60Mb/s (Nie radiowy). ( jeżeli macie pytania,bo pewnie będą potyczące wszystkich ustawień etc. postaram sie odpowiedzieć jeżeli bede potrafił). A teraz do sedna problemu. Łącze się z routerem przez aplikacje sterownika Linksysa Network monitor v 1.1, mam zabezpieczenia tylko na hasło, szyfrowanie WPA AES. NET ŚMIGA… przez kilka-kilkanaście minut, a następnie rozłącza mnie i… nie mogę się połączyć… jedynie przez restart kompa lub ( co interesujące) zmieniam tryb łączenia z aplikacji sterownika na łączenie z siecią bezprzewodową widowsa XP ( zapomniałem wspomnieć o windowsie xp ). I odziwo NET łączy się… ale … po kilku-kilkunastu minutach TO SAMO, rozłącza się i nie moge ponownie się połączyć, i analogicznie działa też tylko reset kompa lub ponowne przełączenie się na aplikacje linksysa. i tak w kółko. 10minut net jest, rozłącza, zmieniam tryb łączenia się i tak dalej i dalej i dalej…

Na wszystkich kompach, tabletach, telefonach nie mam najmniejszego problemu z łącznością ,i na obecnym kompie też nie miałem do momentu formata. Zawsze instalowałem po formacie DOKŁADNIE TE SAME STEROWNIKI Z PŁYTY DOŁĄCZONEJ DO adaptera wifi!.

Co istotne - zawsze po formacie miałem problem z połączenie się z routerem przez aplikacje sterownika linksysa, dlatego ustawiałem żeby automatycznie łączyło się z połączeń bezprzewodowych windowsa i łączyło się bez problemu, wszystko działało bez zarzutu. teraz działa przez 5minut i tak jak pisałem muszę się co chwile przełączać.

Jeżeli macie jakieś pytania które mogą was nakierować na rozwiązanie mojego problemu, postaram się na wszystkie odpowiedzieć :slight_smile: a teraz mogę tylko prosić o POMOC :slight_smile:

pozdrawiam!

We właściwościach urządzenia w panelu sterowania była kiedyś opcja związana z usypianiem urządzenia gdy nie używane - opis brzmi jakby ta opcja miała znaczenie.

to co chyba masz na myśli to akurat mam na NIGDY. ja coś podejrzewam DNS, ale nie wiem czy dobrze kojarzę bo szczerze nie znam sie za dobrze.

Dodane 19.12.2012 (Śr) 18:31

Czyli nikt nie ma pomysłu??