PROBLEM (dziwny) z Rozłączającym WiFI ?!


(Adinow) #1

Witam,

Na wstępie witam wszystkich serdecznie, jako nowy użytkownik portalu. Mam nadzieję, że będę w stanie wam czasami pomóc czy doradzić i liczę, że wasza pomoc i porady również mi się przydadzą :slight_smile:

Więc... Tak jak w temacie, mam problem z rozłączającym się WiFi, postaram się opisać to jak najdokładniej żebyście mogli sobie zobrazować wszystko co potrzebne wam będzie do rozgryzienia problemu.

WAŻNE! ( i dlatego Dziwny problem) WSZYSTKO BYŁO OKEJ, ŚMIGAŁO BEZ ZARZUTÓW, DO DZISIAJ - zrobiłem formata )

Nie piszę modelu Routera, ponieważ nie sądzę żeby w nim tkwił problem, bo tak jak napisałem wszystko śmigało bez problemu przed formatem.

Mam 2 komputery stacjonarne ( jeden połączony z netem przez kabel ), 2 laptopy , tablet, komórki i wszystko wszędzie śmiga bez zarzutów. Zrobiłem dzisiaj formata, zainstalowałem niezbędne sterowniki do mojej kart sieciowej zewnętrznej USB ADAPTER LINKSYS WUSB54GC ( oryginalne z płytki, te które ZAWSZE instalowałem i wszystko śmigało). Internet mam UPC 60Mb/s (Nie radiowy). ( jeżeli macie pytania,bo pewnie będą potyczące wszystkich ustawień etc. postaram sie odpowiedzieć jeżeli bede potrafił). A teraz do sedna problemu. Łącze się z routerem przez aplikacje sterownika Linksysa Network monitor v 1.1, mam zabezpieczenia tylko na hasło, szyfrowanie WPA AES. NET ŚMIGA.... przez kilka-kilkanaście minut, a następnie rozłącza mnie i.... nie mogę się połączyć.... jedynie przez restart kompa lub ( co interesujące) zmieniam tryb łączenia z aplikacji sterownika na łączenie z siecią bezprzewodową widowsa XP ( zapomniałem wspomnieć o windowsie xp ). I odziwo NET łączy się..... ale .... po kilku-kilkunastu minutach TO SAMO, rozłącza się i nie moge ponownie się połączyć, i analogicznie działa też tylko reset kompa lub ponowne przełączenie się na aplikacje linksysa. i tak w kółko. 10minut net jest, rozłącza, zmieniam tryb łączenia się i tak dalej i dalej i dalej....

Na wszystkich kompach, tabletach, telefonach nie mam najmniejszego problemu z łącznością ,i na obecnym kompie też nie miałem do momentu formata. Zawsze instalowałem po formacie DOKŁADNIE TE SAME STEROWNIKI Z PŁYTY DOŁĄCZONEJ DO adaptera wifi!.

Co istotne - zawsze po formacie miałem problem z połączenie się z routerem przez aplikacje sterownika linksysa, dlatego ustawiałem żeby automatycznie łączyło się z połączeń bezprzewodowych windowsa i łączyło się bez problemu, wszystko działało bez zarzutu. teraz działa przez 5minut i tak jak pisałem muszę się co chwile przełączać.

Jeżeli macie jakieś pytania które mogą was nakierować na rozwiązanie mojego problemu, postaram się na wszystkie odpowiedzieć :slight_smile: a teraz mogę tylko prosić o POMOC :slight_smile:

pozdrawiam!


(skrzek) #2

We właściwościach urządzenia w panelu sterowania była kiedyś opcja związana z usypianiem urządzenia gdy nie używane - opis brzmi jakby ta opcja miała znaczenie.


(Adinow) #3

to co chyba masz na myśli to akurat mam na NIGDY. ja coś podejrzewam DNS, ale nie wiem czy dobrze kojarzę bo szczerze nie znam sie za dobrze.

Dodane 19.12.2012 (Śr) 18:31

Czyli nikt nie ma pomysłu??