Problem dzwięk i filmy A7V600 (VIA KT600)

Witam

Mam malutki problem (z odtwarzaniem filmów)komp. był kupiony pod grafikę nigdy na nim nie grano ani nie oglądano filmów nawet nie był podłączony do lan (ok. 2 lat)

Płyta asus A7V600 (VIA KT600), Radeon 9600, Atlon 2200, system WIN98, dźwięk na płycie ADI AD1980 Sound MAX …

Teraz tak gry chodzą, siec i lan chodzą i dźwięk jest lecz w momencie gdy,

  • chciałbym oglądnąć sobie film obraz i dźwięk krzaczą co sekundę lub dwie obraz zatrzymuje się na milisekundę i później pędzi by dogonic:) a dźwięk jest przerywany i w momencie wyłączenia dźwięku w „systemie” odtwarzanie filmu staje się normalne lecz niestety bez dzwięku :(. Oglądam to SubEditem zainstalowałem już chyba wszystkie możliwe kodeki. A co ważne nie chce przeinstalowywać systemu. I jestem w kropce bo az tak się nieznam:)

  • Czy ktos miał podobny problem :slight_smile:

Dzieje się ta ze wszytskimi filmami? Bo mi sie wydaje że film jest słabej jakości :roll:

filmy są dobre przypuszczam ze jest konflikt na płycie i własnie niewiem jak temu zaradzaic:) jak sprawdzic np. prawidłowosc działania karty dzwięk:)

Odinstaluj wszystkie kodeki i zainstaluj

http://www.free-codecs.com/K_Lite_Codec … wnload.htm

Tak to tez robiłem, odinstalowywując uprzednio wszystkie inne żadnej zmiany

odinstaluj sterowniki karty dzwiękowej

zainstaluj stery ponownie

zainstaluj directx 9 nawet jeżeli go już masz, zawsze instaluj directx po aktualizacjach sterowników bo nieras to on jest przyczyną konfliktów.

Zrobiłem nic nie dało ale znalazłem coś może to pomoze

Wszystkie testy grafiki i muzyki wyszły poprawnie TYLKO przy testowaniu „Microsoft synthesizer”

test

występują problemy z odtwazaniem dzwięku:)

cała reszta według testu DX jest poprawna