Problem Dźwięk i Sterowniki Realteka

Z 2-miesiące temu kupiłem komputer zainstalowałem xp-ka z sp1 i miałem problemy z sterami do dźwięku ( nie chciały się zainstalować)

  • Dzisiaj musiałem przeinstalować windowsa tym razem skołowałem xp-ka pro z sp1, wgrałem stery, niby wszystko działało ale gdy odpaliłem muzykę to mi wyskakiwało i wyskakuje nadal jakieś sorka, /cenzura/ >.> ,że nie mam zainstalowanego urządzenia do “wydalania” dźwięku czy coś a jak wchodzę w szczegóły to coś o tym ,że nie mam karty dźwiękowej…

Potem wszedłem w program od sterowników do obsługi dźwięku na kompie i gdy tam testuje to z głośników leci jakaś melodyjka do testowania z tego programu Realteka…

Potem pomyślałem ,że spróbuje przeinstalować sterowniki dźwięku ale podczas kończenia instalacji wyskakuje błąd ,że instalacja nie powiodła się . >.> !!

Płyta główna: Foxconn P35A-S

Stery Z płytki to Realtek HDA Audio Driver 5.10.0.5464

Za pierwszym razem (wtedy jak pierwszy raz instalowałem windowsa) wgrywałem jakieś niewiadomo jakie sterowniki czy inne rzeczy ,które napisali na forum no i potem jakoś się zainstalowały te sterowniki ale w sumie nie wiem która z tych rzeczy pomogła .!

Co mogę spróbować pobrać czy coś, jakieś lepsze nowe sterowniki? Coś do dźwięku? :frowning:

Musisz zainstalować minimum SP2 i UAA Patch (KB888111), który jest obsługiwany przez SP2, co prawda jest również wersja tej poprawki dla SP1, a nawet dla Windows 2000, ale nie warto zostawać przy Windows z SP1.

Kolejność:

  1. Odinstalowujesz obecne sterowniki dźwięku

  2. Instalujesz SP2

  3. Instalujesz sterowniki do płyty głównej

  4. Instalujesz KB888111 dla Windows XP SP2

  5. Instalujesz sterowniki do dźwięku

  6. Pozostałe sterowniki dla urządzeń na PCI

  7. Sterowniki dla grafiki

  8. DirectX 9.0c z Marca tego roku

Wygląda na to że masz sterowniki ale nie masz kodeków zainstaluj http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19 … 0+Standard a jak system jeszcze coś krzyknie to napisz

Co ma piernik do wiatraka?

Kodeki, to ostatnia rzecz, którą może zainstalować. Najpierw niech upora się z problemem Wersji Windows i sterowników.