Problem FF 4.0 beta 11 - duże użycie procesora

Witam, mój problem polega na dużym użyciu procesora przez w/w przeglądarkę (nie chcę z niej rezygnować ze względu na Adblock’a).

Nawet na “biegu jałowym”, tj. wyświetlanie google procesor obciążony na 50%. konfiguracja komputera: pentium D 2.8, 2Gb ram, Windows 7 64 bit,

bo to beta jest, nie wszystko musi tam działać prawidłowo, a co do AdBlocka, to przecież działa i na ff 3.6

Dziękuję za szybkie i słuszne spostrzeżenie/przypomnienie, właściwie to mam jeszcze zainstalowanego ff poprzedniej wersji i racja, lepiej do niego wrócić choćby dla samego przyoszczędzenia prądu…

a niepokoiło mnie to, że w poprzedniej becie ff był podobnie “lekki” dla procesora no i na dodatek ten moduł plugin-container.exe (w ff3.6 multimedia odtwarzane były tak samo a nie potrzebował do tego tylu zasobów) zmusza mnie do refleksji czy obecny komputer sprosta wymaganiom minimalnym zbliżających się przeglądarek. Pozdrawiam.

ja używam bety 11 na xp, i nie mam żadnych problemów :wink: no ale to wszystko zależy od systemu i sprzętu :wink:

Mam 3 wersje Firefoksa, 3.6, 4b11 i 4 Minefield, owszem zauważyłem, że nawet przy zostawionej na kilka minut bezczynnie 4b11 obciążenie procka idzie strasznie do góry, na 4b12pre nie obserwuję już tego.

Nowy Firefox nie będzie miał większych wymagań sprzętowych. Po prostu przy tych samych parametrach będzie ogólnie szybszy i sprawniejszy, ewentualnie nie wykorzystasz w pełni akceleracji sprzętowej jeśli posiadasz starą, mało wydajną kartę.

U mnie na XP FF4b11 nie sprawia takich problemów.

Może masz zainstalowany jakiś dodatek lub plugin który powoduje nadmierne obciążenie.