Problem + Format

Witam. Około misiąc temu zaczął mi sie resetować komputer (bez konkretnego powodu) Byłem pewien że sie przegrzewa bpo wtedy były okropne upały itd. No ale po dłuższym czasie stwierdziłem że jednak to nie jest wina pogody. Kupiłem nowy wentylator z radiatorem i nic! :evil: Najlepsze jest to, że po zupełnym oczyszczeniu (defragmentacja skany itp.) Już sie nie resetuje tak często. Nie wiem czy to wina wirusa czy czegoś innego. Sprawdziłem temperatury urządzeń: sa raczej w normie i nie wiem. Pomyślałem że jeśli to wirus to formata walne. I w tym tkwi problem bo zawsze tym samym momencie formatowania z cdka win XP sie resetuje :confused: Nie mam pojęcia co z tym zrobić. Czy ktoś moze napisać jaki jest tego powód i czy da sie coś z tym zrobić?

P.S. Jeżeli był podobny temat to sory ale 43 stron nie chciało mi ise przeglądać :wink:

Siemka. Wiesz, mam dla ciebie przykrą wiadomość. Mam ten sam problem. Wszystko jest wporządku, tylko… może to wina komputera?? Mi się resetuje od 2 lat od samego zakupu, i nic nie pomaga, nie radzę eksperymentować bo jeszcze można go bardziej “zepsuć”. Ps. Jeśli chcesz żeby komp ci się nie resetował włącz F3 podczas ładowania systemu i tam masz wybór, i wybierz nie resetuj czy coś takiego. Ale nie wiem czy to lepsze niż wyskakujący błąd i reset ręczny… Pozdrawiam.

Takich tematów od groma - zachęcam do lektury i miłego czytania.

Może to zasilacz albo pamięć RAM trzeba to najpierw sprawdzić

@_Galdi mowisz ze podczas formatowania się resetuje :!:

Zrób tak, wystartuj z CDROM’u następnie przy wyborze na pierwszej planszy wybierz 3 opcje czyli Konsole odzyskiwania R

gdzie zapodaj komende

Jezeli w/w sposób nie pomoże to ponownie wejdz do konsoli odzyskiwania i zapodaj komnde diskpart /? gdzie usuń wszystkie partycje następnie postaw od nowa.

Reset podczas formatowania może być spowodowany Bad block na dysku musisz sprawdzić dysk programem HDD Regenerator

@sanka45 zastosuj sie do tego:

:arrow: włącz BSOD’a Win+Pause Break-> Zaawansowane-> Uruchamianie i odzyskiwanie, Automatycznie uruchom ponownie odznacz

:arrow: Debugger Windows

:arrow: podgląd zdarzeń, start-> uruchom-> eventvwr.msc

No dobra ale wytłumaczysz mi to ze zawsze W TYM SAMYM MOMENCIE PODCZAS FORMATOWANIA też się restartuje? Bo właśnie to jest w tym wszystkim najdziwniejsze.

W takim razie:

Sprawdź jeszcze pamięc na ewentualne błędy programem memtest oraz sprawdzanie dysku