Problem gry z drugim graczem w cs po podłanczeniu routera

Witam. Tak jak w temacie. Gdy postawiłem serwer to było inne IP niż zwykle ( wydaje mi się że to IP LAN). Router to D-Link di-524 a internet mam osiedlowy.

Pozdrawiam

… a jakieś istotne informacje się nie pojawią ?

jaki cs?

wcześniej działało?

jak to wygląda jeżeli chodzi o układ w sieci(topologie)?

jak wygląda adresacja?

co znaczy problem?

czym sie objawia?

chyba że wątek miał trafić na sub forum jasnowidzenie :roll:

  1. Cs 1.6 Steam. Serwer postawiony przez Half-Life dedicated server.

  2. Przed podłączeniem routera tak, po podłączeniu nie.

  3. Internet idzie od dostawcy bez żadnego modemu, ja łączne rozdzielam na dwa komputery wspomnianym routerem.

  4. Ip na komputerze gdzie odpalam dedicated server jest 192.168.0.134 a na drugim komputerze 192.168.0.100

  5. Problem czyli gracz nie umie się połączyć, i w Half-Life dedicated server widnieje Ip lan a nie tak jak to było wcześniej Ip zewnętrze ( patrz zdjęcie)

6)?

beztytuuwzo.jpg

Może to nie rozwiązuje twojego problemu, ale jak chcecie grać tylko w 2 osoby to odpalcie grę przez LAN.

Ewentualnie powinno się dać grać przez Hamachi :

http://www.dobreprogramy.pl/LogMeIn-Hamachi,Program,Windows,12323.html

Z pewnością znajdziesz jakiś tutek w googlach jak taki serwer założyć przez Hamachi.

Czyli jak zrozumiałem zaskakuje Cie, że nie możesz dostać się bezpośrednio z Internetu do komputera(serwera) stojącego za NATem oraz że wprowadzenie routera do sieci zmieniło adres komputera (serwera)? To główna charakterystyka routera - stoi między dwoma różnymi podsieciami…

Gdyby takie rzeczy były normalne to nie miało by sensu tworzenie adresów prywatnych i NATu, czy tam konkretnie PATu.

Google: NAT , PAT, Private IP Addresses, server behind NAT OR firewall, port forwarding.

pzdr