Problem instalacja Win 7 na nowym komputerze

Witam

Mój problem z instalacją winowsa 7.

Kupiłem nowy komputer, konfiguracja: płyta Asus P5QSE Plus, Core 2 Duo E8400, 2x2GB Partiot 800MHz, dysk Segate seria xxxx.12, DVD-Rom Asus (4 letni, podłączany na taśmie ATA), GeForce 9500GT 512MB, zasilacz 550W Xsilence.

W biosie przełączam aby bootowanie było najpierw z płyty.

Komputer startuje z płyty, uruchamia się czarny ekran z białym napisem “loading”, a następnie przełancza na kolorowy już ekran instalacji

I NA TYM KONIEC, płyty nie czyta napęd! !!

podejrzewam brak sterownika na płycie instalacyjnej do obsługi ATA - kontroler JMicron® JMB368 PATA

Co o tym przypadku myślicie?

mi sie zdarzało ,że przy instalacji visty czekałem 15min aż wskoczy wybór języka,spróbuj może najpierw odpalić coś w ramie np winpi lub ubuntu,jak pójdzie to windows też musi

Instalator możesz również odpalić np. po prostu z poziomu Windows XP.

Potwierdzam. U mnie też jak się włącza instalator to nic się nie pokazuje przez 3-5 minut i trzeba po prostu poczekać.

Dodam, że obecnie działam na windows vista nie było takiego problemu. Spróbuje z jakimś linuxem w wersji live. Dzięki za podpowiedź, jak sprawdzę to dam znać.

Dodane 20.10.2009 (Wt) 15:48

Próbowałem jeszcze raz instalować z płyty. Zauważyłem, że raz należny poczekać kilka minut na ekran instalacji, a raz (chociaż rzadziej startuje od razu). Dla porównania na innym kompie (HP dc5100 MT) staruje zawsze bez kilku minutowego oczekiwania.

Problem rozwiązany, temat do zamknięcia.