Problem instalacji programów na Windows 7

Witam.

Wczoraj nabyłem laptopa z systemem Windows 7(Home Premium).Podłączyłem go dziś do internetu, szybko ściągnąłem firefoxa i robiąc z niego użytek zacząłem ściągać podstawowe programy - Subedit, Winamp, Skype, Avast, Winrar itp. ze strony producentów. Każdy program ma problem przy włączeniu instalacji, problemy są różnie - najczęściej brakuje jakiegoś pliku, “file is corrupted”, każda z instalek ma problemy. Ściągnąłem więc programy ze strony DP, ale błędy były podobne. Pomyślałem - przez IE ściągnąłem FF, więc może to FF nawala. Przez IE ściągnąłem WinRara - działa! Ściągam szybko reszte - nie działa nic. Żeby było śmieszniej, błędy są inne przy tych samych instalkach ściągniętych firefoxem. Wina W7? Przeglądarek?

EDIT: kilka z błędó, peirwszy występuje najczęściej(w wypadku skype’a mam 200gb wolnego, więc też nie wiem co świruje)

error2bc.jpg

error1b.jpg

Nie wiem jak to się ma do win7, ale w XP miałem podobne komunikaty gdy, miałem uszkodzona pamięć ram, albo jak miałem wirusy, trojany, ew. pliki nie dociągnęły się do końca i trzeba było pobrać program/instalkę ponownie. Śmignij windowsa raz jeszcze, może był jakiś problem przy instalacji, którego nie zauważyłeś.

Pliki ściągnięte w całości, z 3 laptopów sprawnych brałem. Coraz częściej wyskakuje błąd NSIS. W necei piszą, że to może byćwina GeForca (tylko, że nie mam plików, które należy usunąć do rozwiązania problemu) bądź inny program dający niby-firewalla. Obecnie nie mam antywira, bo nie moge żadnego ściągnąć, chociaż na początku miałem McAfee, ale od razu go odinstalowałem. Mści się?