Problem jakości obrazu przy rozszerzonym ekranie w Dell Inspiron 15 7537

Cześć,

 

mam od samego początku problem z jakością wyświetlanego obrazu przy rozszerzaniu ekranu na połączonym dodatkowym monitorze.

Dell ma dwie karty, pierwsza zintegrowana na płycie intel hd graphics 4400 oraz dodatkowo gForce GT 750M.

Obraz jest idealny w momecie duplikowania obrazu, lecz w momencie rozszerzenia ekranu obraz na dołączonym monitorze jest widocznie nieostry.

Zmiany ekranów wiodących, rozdzielczości, częstotliwości nie dały rezultatów. Odinstalowanie sterowników, ponowne ich wgrywanie także nie przyniosło zmian.

Zmiana kabli hdmi także nic nie wniosła. Pomysły się skończyły, więc problem zgłosiłem do Dell’a.

Wymienili dwukrotnie wszystko (została tylko obudowa) lecz problem pozostał.

Nie da się pracować na dodatkowym monitorze, z powodu szybko męczących się oczu.

Czy ktoś z koleżanek i kolegów ma jeszcze jakieś pomysły?

Pozdrawiam

Paweł

 

jaką rozdzielczość nominalną ma dodatkowy monitor ? którą wersję sterowników używasz ?

 

full hd 1920x1080 ale przejechałem wszystkie w dół.

Sterowniki nvidia testowałem od najnowszej do 3ch kolejnych w dół, sterownik intela ani ten na płytce ani najnowszy niczego nie zmienił…

Intel 10.18.14.4222 (22-05-2015)

nvidia 9.18.13.5306 (27-05-2015)

próbowałeś sprawdzić na innym monitorze z niższą rozdzielczością, być może wydajnościowo karta nie daje rady obsłużyć dwa ekrany w tym jeden fullHD

Czy masz możliwość zrobić zdjęcie jak wygląda obraz na dołączonym monitorze?

img_0963_roz to ten który jest wyświetlany po rozszerzeniu ekranów. 0964 w oryginale na matrycy dell.

Co ciekawsze jeśli otworzę outlook’a na Dell’u i połowę przeciągnę na rozszerzony ekran to obraz jest idealny na obu wyświetlaczach, lecz jeśli przeciągnę go w całości na drugi monitor wtedy się znacząco pogarsza. To samo jeśli otworzę go na dołączonym monitorze i przeciągnę częściowo na wyświetlacz Dell’a obraz jest mało wyraźny…

Zdjęcia trochę tego nie oddają, lecz przy dłuższym wpatrywaniu się w dołączony ekran, oczy naprawdę potrafią zaboleć…

post-280091-0-76211300-1435056482_thumb.

post-280091-0-43293400-1435056483_thumb.

Być może wina leży po stronie monitora, sprawdź go podłączając do innego urządzenia lub podepnij inny monitor do laptopa lub może po podłączeniu monitora, jego ustawienia się zmieniają. 

Też sobie o tym pomyślałem już na samym początku, więc w spędziłenm z uprzejmym sprzedawcą w “nie dla idiotów” ponad 2h. Sprawdziliśmy wszystkie dostępne monitory i doszliśmy do wniosku, że problem leży gdzieś indziej.

A może to proglem w samej technologii nvidia Optymus?

Możliwe, jak wiadomo nvidia optimus sama ustawia sobie która karta graficzna jest odpowiedzialna za dany ekran, więc może spróbuj po prostu pozamieniać ekrany główne.