Problem! Kamera internetwa, usb?

Witam,

Kupiłem sobie kamerę internetową Trust WB-1100G. Zgodnie z instrukcją zainstalowałem oprogramowanie, podłączyłem kamerę nic nie wykryło. No dobra wchodzę do panelu sterowania > skanery i aparaty fotograficzne, dodaje sprzęt instaluje sterowniki komputer uruchamia się ponownie i tu jest problem :? . Windows się ładuje ma już ma się pojawić pulpit a tu ząk ! Komuter sie resetuje a przy wczytywaniu biods słychać wyraźnie jak sie uruchamia dysk na którym mam zainstalowanego winowsa. Nie wiem co jest grane… musze wchodzic od tryu awaryjnego i usuwac urządzenie dopiero wtedy komputer sie nie resetuje. Mam nadzieje, że sytułącje dobrze opisałem i nie bedzie problmów, ze zrozumeniem

mam;

windows xp sp2

edit:

właśnie, zauważyłem, że gdy mam podłączoną kamere bez sterowników nic sie nie dzieje wszystko normalnie chodzi z tym, że zużycie procka wzrasta bardzo. gdy odłączne ją od usb wraca wszystko do normy

Odinstaluj wszystko co kamerka,restart kompa.

Odłącz kable USB od kompa.

Odinstaluj USB z poziomu menadżera - jak w linku,restart kompa i system ponownie zainstaluje i sprawdź czy działają na innym urządzeniu USB.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=55308

Odpalasz oprogramowanie kamerki i jak instalator poprosi dopiero podłącz kamerkę,jak nie poprosi zrób restart kompa i podłącz kamerkę.

Zrobiłem tak jak mi kazałes, lecz dalej mi nie wykrywa kamerki u sąsiadka wszystko elegancko. Myslisz, że gdy zakupie jakiś kontroler USB, pomoże ?

Aha zapomnaiłm dodac, że gdnie odłanczam modem albo myszke od usb to prszez cały komputer przeływa prąd, nie wiem jakie napięce ale w każdym bądź razie nie kompe :slight_smile:

Możliwe że porty USB uszkodzone.

Sprawdź również zasilacz - szczególnie napięcie +5V.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9809

Ewentualnie kupić kartę PCI USB 2.0 i tu podłączyć urządzenia USB,najpierw zintegrowane porty USB wyłączyć w biosie na disabled i zapisać bios Save wsadzić kartę(unikaj I slotu PCI licząc od AGP) i system zainstaluje potrzebne stery.