[Problem]Karta graficzna ENGT430

(Wojtek) #1

Witam, mam problem z karta graficzna Asus ENGT 430

(GPU-nVidia GF GT 430

Pamięć-1GB

Typ pamięci-DDR3

Szyna pamięci-128-bit

Typ złącza-PCI-E

Chłodzenie-Aktywne)

mianowicie, gdy wkładam kartę do komputera i go włączam, to komputer startuje i od razu się wyłącza;/ (cała procedura trwa 1-2sek).

Specyfikacja mojego komputera:

Płyta główna: Gigabyte S-series GA-P31-DS3/DS3L/S3L

Zasilacz: 450W

Procek: intel quad core Q6600 4x2.4 Ghz

Reszta chyba w tym przypadku jest mało ważna, karta jest sprawdzona na innym komputerze i jest sprawna, obecnie mam wsadzona kartę gigabyte GF 6600

Wcześniej miałem kartę GF 8500gt, która się chyba spaliła, ponieważ po włączeniu komputera były odwrócone pixele w biosie i dosie, a po załadowaniu windowsa, było kilka białych prostokątów, a w nich "śnieg" :smiley:

Z góry dziękuje za chęci pomocy, oraz za sama pomoc :wink:

@EDIT- Zapomniałem dodać iż w międzyczasie miałem kartę Palit gt220 1Gb nvidia, która po 30 min normalnej pracy na komputerze grzała się oraz płytę główną i komputer się wyłączał ;/

(Jaworski10000) #2

a jakiej marki masz ten zasilacz ?? możliwe że on jest winny .

(Wojtek) #3

tracer, ale on chodził przez 3 lata bez zarzutu, na karcie GF 8500gt, tez sie właśnie zastanawiam czy to nie wina zasilacza ;/

(Jaworski10000) #4

ten zasilacz mógł być wystarczający do twojej starej karty nowa pobiera zapewnię więcej prądu, oprócz tego jest on na czarnej liście więc te 450 W. może tak na prawdę wynosić znacznie mniej , jeżeli masz możliwość pożyczyć od kogoś jakiś markowy zasilacz na dzień i podłączyć do swojego komputera to tak zrób w ten sposób łatwo wykluczysz zasilacz.

(Wojtek) #5

Sprawdzę czy wtedy będzie działał, a jeszcze dla testu odłączyłem dvd-rom od zasilania, ale też nie ruszyło ;/

(Jaworski10000) #6

dvd nie pobiera dużo mocy z zasilacza zaledwie 20~30 W :slight_smile:

(Adriazix) #7

Ja miałem karte palit gt 430 to bardzo podobna karta i jak ją zainstalowałem to jak komputer się włączał miało się pokazać zapraszamy ale wtedy komputer się resetował więc wymieniłem na gt 9500 dodam że mam zasilacz tracer 400w. Więc nie polecam tej karty gt 430