[problem] Karta graficzna?

Witam,

Kiedy jechałem na zintegrowanej karcie grafiki wszytsko było wporządku.

Od momentu włożenia Palit GF 6200 256 mb komp często mi się resetuje,tzn. pokazuje sie blue screen i raz komp się odrazu resetuje sam,a raz blue screen zostaje i czeka az sam resetne kompa.

Porblemy pojawily sie dopiero po wlozeniu karty graficznej,sterowniki mialem najpierw z plyty,potem sciagnalem z neta bo myslalem ze od producenta sa uszkodzone ale to nic nie pomoglo.

Mam płyte ECS L7VMM3 v1

Jak mi sie resetnie jeszce komp to podam kod błedu.

Pozdro i prosze i jakies rady.; /

Jak tam zasilacz.

Wyczyściłeś system po oprogramowaniu i sterach karty zintegrowanej.

Karta zintegrowana wyłączona w biosie na disabled i zapisz bios Save.

Warto również zresetować bios na default na nowej karcie,ustawić co trzeba i zapisać Save.

Zasilacz 400W,napęd odpiąłem,było to samo.

Po dodaniu karty zrobiłem nawet fromat dysku,zintegrowana wyłaczona.

Mam zresetowac bios karty? gdybym jeszce wiedział jak… :frowning:

Pozdro

no-name czy jakaś firmówka?

Dzieje sie tak tylko w grach czy “na pulpicie” też?

No dobrze, ale jakie to były stery.

Ekhm zasilacz PRo comp,nie żadna firmówka,na pulpicie również się tak dzieje :frowning:

Sterowniki,których aktualnie używam to zmodyfikowane sterowniki,nie od producenta,gdyż te ze strony nvidii nic nie pomogły.

Tutaj do nich link:

http://www.ngohq.com/home.php?page=File … dwn_id=282

Pozdrawiam.

edit:

aha i jeszce sterowniki jakich wcześniej próbowałem,które nie poskutkowały

Ster

Czyli zostaje zrobić to:

  • sprawdź czy karta się nie przegrzewa

  • zresetuj bios płyty zworką/baterią (wyjmij na 30 minut,przewód zasilania 230V wyjęty z zasilacza),ustaw co trzeba,wyłącz zintegrowaną i zapisz Save.

Wgraj stery do płyty głównej.

Jak komp zachowuje się jak karta pracuje na sterze systemowym.

  • sprawdź kartę na sterze do karty z płyty CD

  • podmienić zasilacz i sprawdzić

  • aktualizacja biosu płyty

  • może karta uszkodzona sprawdzić na innym kompie

NAjwiększa temperatura karty jaką zanotowałem było 64*C przy długo włączonym kompie.

Prosze mi dokładnie napisć jak zresetować ten bios,bo niechce niczego zepsuć.

Wyjąć baterie z płyty,zasilacz odłączyć z prądu,przecież wtedy komp się nie włączy… :oops: :?

Sterowniki skąd mam wziąść sterowniki do płyty,mam jakąś płyte od producenta płyty,ale nie wiem czy jest tam SAM ster. do niej,chyba tylko do AGP,audio,usb.

Sterownik systemowy nawet nie próbiwałem,nie po to kupowałem taka karte,żeby teraz jej uzywac bez sterownika, bez sterownika jest mniejsza wydajnosc ; /

Ale jak trzeba to sprobuje zobaczyc jak sie zachowuje :x

Karte jeszcze sprawdze u znajomego,a aktualizacją biosu sie nie bede bawić,bo pójdzie mi płyta jeszce i pociagnia coś za sobą…

Jak już to pójde do serwisu gdzie mają ups’a.

Pozdro.

To może napisz jakie błędy wywala.

Czy reset kompa występuje po nagrzaniu kompa,pod obciążeniem np grą - czy kiedy ma ochotę.

Jeśli karta ma wskaźnik graficzny temperatury i jest zielony to gra,inaczej trzeba poprawić chłodzenie karty.

Reset biosu baterią:

  • odłączone zasilanie 230 V od kompa

  • wyjmij baterię na 30 minut

  • włóż ustaw bios i zapisz Save - pomoc książka do płyty głównej lub kumpel co kuma.

  • podłącz zasilanie 230V

Praca na sterowniku systemowym do karty służy temu,aby wykluczyć błędy sterowników producenta lub innych - jeśli dobrze chodzi karta na systemowych,to może być coś ze sterami instalowanymi.

Wgraj stery do AGP - płyta CD do płyty głownej lub producent płyty i pobierz ster do systemu XP.

Pobieralnia

I płyta też nie rewelacja,może aktualizacja biosu wystarczy lub wymiana karty na inny model.

Zasilacz.

Właśnie przec chwilą pokazał mi sie blue screen.

Pisało coś o wyłaczeniu buforowania pamieci w biosie…

Kod błędu:

Stop: 0x00000050 (0xE27A6A1C,0x00000001,0x80536E14,0x00000000)

Wskaźnik jest na zielono.

A te stery do agp ze strony czy one nie są przypadkiem do zintegrowanej karty graficznej,którą moja płyta posiada??

pozdrO

Może to być wina pamięci - test tak.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

Stery do AGP,a stery do karty zintegrowanej grafiki to co innego.

Wgrałem sterowniki do agp z płyty,zobaczymy jak będzie szło.

Jak nie to zresetuje biosa…

potem jeszce zrobie test pamięci… :o :shock:

Zauważyłem,że do tej pory jak pokazywał się blue screen to miał on dwie różne treści za jednym razem inną a za drugim razem inną…

Jak się pokaże jeszce raz to podam tresć tej drugiej.

Pozdro.

EDIT:

Sprawdziłem jedną z kości pamięci >256mb Memtestem,po 40 minutach zakonczylem test a cos sie jeszce robilo,bo musiałem wyjść z domu na dłużej i tam pisało

Errors: ok 40000

Pass:1

itp itd…

Czy to znaczy,że ta kość pamięci ma aż tyle błędów? :o :shock:

Potem wyłączyłem bootowanie z dyskietki,uruchomiłem kompa tylko z tej jedenj kości i przy napisie “Zapraszamy” - w winxp pokazywał się blue screen 3 razy pod rząd.

Dlatego aktualnie w kompie mam tylko kość pamięci 512.

JEżeli etraz nie będą już wyskakiwały blue screeny to znaczy,że byłą to wina pamięci :?

Pytania:

Czy memtest mógł w jakiś sposób uszkodzić pamięć?

JAkim cudem komp mi się włączał z tą koscią pamięci - 256 i 512 przed testem?

Pozdro i prosze o odpowiedź.

a może w BIOSie jes możliwość zmiany parametrów pracy tylko dla karty jak napięcie, częstotliwość taktowania pamięci … może procesor przetaktowany :?:

Nie.

To że kość posiada błędy - nie znaczy że nie pracuje,czyli komp odpali, ale może się resetować,zawieszać i wyrzucać błędy,i.t.p.

Przeczytaj dokładnie podanego linka jak sprawdzać pamięć i co robić.

W biosie ustaw pamięć synchronicznie do procka,czyli procek pracuje np na FSB 133,pamięć ustaw na 133(266).