Problem kaspersky-emule

Witam, mam problem z ustawieniem portów w emulku poprzez Kaspersky Internet Security. Problem polega na tym, że gdy tylko włącze emula odrazu pojawiaja sie komunikaty w firewallu “allow-deny” i jakieś adresy ip do przepuszczania. Mam takie pytanie: Jak ustawić regułę żebym nie musiał przepuszczać tych wszystkich ip tylko było to już automatycznie?

P.S. Mam neostrade 256 z którą łącze się przez router.

Bardzo prosze o pomoc :frowning:

Mi się udało tylko z takim ustawieniem Hackera

998d756ca02c3185.jpg

Ty pewnie masz tryb uczenia(zwróć uwagę na ustawienie suwaka),ponadto musisz wejść w ustawienia i tam dodać emula,innego rozwiąza tego problemu nie udało mi się znaleźć.

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … rsky+emule

zobacz :mrgreen:

Ja mam ustawioną regułę “Zezwalaj na każdą aktywność” dla programu eMule i problem nie występuje, nawet w trybie uczenia.

Aby coś takiego ustawić w oknie modyfikacji reguły klikasz przycisk Zachowanie i wybierasz Zezwól na wszystko, albo gdy pojawi się komunikat akceptuj/blokuj z rozwijanej listy wybierz Dowolna aktywność i zaznacz opcję Zapamiętaj tę regułę.

Super dzięki działa,ustawiłem tym sposobem do emula i do wolfa z którymi miałem problem.

Mam jeszcze tylko pytanko,czy skoro zezwoliłem na wszystko to czy jakiś syf mi się nie załaduje ??

A czy możecie napisać jak to dokładniej (krok po kroku) zrobić? Bo ja nie za bardzo w kompie dobry jestem… :frowning:

Zezwoliłeś na dowolną aktywność, ale tylko określonemu programowi. Żadnemu syfowi na nic nie pozwalałeś :mrgreen:

Wchodzisz w ustawienia Anti-Hackera --> w polu zapory ogniowej klikasz przycisk Ustawienia --> przechodzisz na kartę Reguły dla aplikacji. Jeżeli aplikacji, dla której chcesz ustawić reguły, nie ma na liście, klikasz przycisk Dodaj ; jeżeli jest na liście, zaznaczasz ją, klikasz przycisk Edytuj , a nastepnie:

Dzięki Wasacz

Linka podał już Merxor no ale jak nie jesteś za bardzo dobry w kompie to masz scriny.Najpierw wchodzisz w ustawienia Hackera i dodajesz emula w regułach aplikacji

5a780f19a1d08815m.jpg

Potem zaznacz emula i wejdz w modyfikuj i tam ustaw porty to na fioletowo i podkreślone.

c3f07dac0201cb23m.jpge82314bd2fc68618m.jpg

Aaaa i jeszcze bym zapomniał na koniec klikasz na zachowanie i zezwól na wszystko.

Po co odblokowywać porty, skoro potem zezwala się na wszystko? Bez sensu.

:evil: