Problem - komputer sie nie uruchamia

(Szer) #1

Witam.

Dzisiaj dosyć nieźle sie zdenerwowalem gdyż komputer przestał mi działać.

System operacyjny Windows 7 był głównie używanym przeze mnie. Zmieniałem ustawienia BIOSu, które nie powinny zbyt dużo zmienić, ale jak widac zmieniły coś...

Płyta główna to Gigabyte GA-MA78GM-S2H ze zintegrowaną grafika HD3200... Kupowana w tym roku. Prawdopodobnie w płycie głównej leży problem. Otóż po zmianach w ustawieniach biosu zresetowalem komputer i nic sie nie dzialo... Komputer resetuje się, jest pisk biosu z głosniczka i spokój nastaje... Myśle sobie zresetuje bios... najpierw CLRCMOS (nic nie dał), a później brutalniej wyjąłem baterie. Również nic... Wyciągnąłem wszystko z obudowy... Została płyta główna i procesor (grafa zintegrowana więc po resecie biosu musi działać). Ale przy takich pustkach ciągle jest to samo. Włączam komputer (przycisk power w tym wypadku działa) i nic się nie dzieje. Pisk z głośniczka i spokoj. Nie działa juz w tym przypadku przycisk power jak i reset :|. Muszę wyłączać poprzez przycisk z zasilacza...

Ktoś wie co się stało? Padła całkowicie płyta główna czy da sie podnieść? Płyta powinna byc dalej na gwarancji, więc jak będzie czas to zaniose do proline'u...

Pozdrawiam

(Cvc1) #2

Nie wyciąga się baterii BIOS-u !!

Przeinstaluj system

(Emilmlo) #3

(Cvc1) #4

Mam pytanie ???

Jak wyjąłeś baterie BIOS-u przy niewleczonym komputerze czy nie jak nie to ile czekałeś żeby ja włożyć

(Ataserwis) #5

krzysek55 - przewiduję drobny problem z przeinstalowaniem systemu na kompie który nie działa. Ale co ja wiem, pewnie masz jakieś sprawdzone porady.

LOL tygodnia?

szer - sprawdzanie głównych podzespołów po kolei, albo ->> serwis. Mam nadzieję że "Clear CMOS" robiłeś zgodnie z opisem w instrukcji płyty głównej, a nie czytając jakiś głupoty na forach.

(Emilmlo) #6

W Foxconnie godzinę, u kolegi na Asusie minutę, reset poprzez wyciągnięcie baterii jest pewniejszy.