Problem - komputer sie nie uruchamia

Witam.

Dzisiaj dosyć nieźle sie zdenerwowalem gdyż komputer przestał mi działać.

System operacyjny Windows 7 był głównie używanym przeze mnie. Zmieniałem ustawienia BIOSu, które nie powinny zbyt dużo zmienić, ale jak widac zmieniły coś…

Płyta główna to Gigabyte GA-MA78GM-S2H ze zintegrowaną grafika HD3200… Kupowana w tym roku. Prawdopodobnie w płycie głównej leży problem. Otóż po zmianach w ustawieniach biosu zresetowalem komputer i nic sie nie dzialo… Komputer resetuje się, jest pisk biosu z głosniczka i spokój nastaje… Myśle sobie zresetuje bios… najpierw CLRCMOS (nic nie dał), a później brutalniej wyjąłem baterie. Również nic… Wyciągnąłem wszystko z obudowy… Została płyta główna i procesor (grafa zintegrowana więc po resecie biosu musi działać). Ale przy takich pustkach ciągle jest to samo. Włączam komputer (przycisk power w tym wypadku działa) i nic się nie dzieje. Pisk z głośniczka i spokoj. Nie działa juz w tym przypadku przycisk power jak i reset :|. Muszę wyłączać poprzez przycisk z zasilacza…

Ktoś wie co się stało? Padła całkowicie płyta główna czy da sie podnieść? Płyta powinna byc dalej na gwarancji, więc jak będzie czas to zaniose do proline’u…

Pozdrawiam

Nie wyciąga się baterii BIOS-u !!

Przeinstaluj system

Mam pytanie ???

Jak wyjąłeś baterie BIOS-u przy niewleczonym komputerze czy nie jak nie to ile czekałeś żeby ja włożyć

krzysek55 - przewiduję drobny problem z przeinstalowaniem systemu na kompie który nie działa. Ale co ja wiem, pewnie masz jakieś sprawdzone porady.

LOL tygodnia?

szer - sprawdzanie głównych podzespołów po kolei, albo ->> serwis. Mam nadzieję że “Clear CMOS” robiłeś zgodnie z opisem w instrukcji płyty głównej, a nie czytając jakiś głupoty na forach.

W Foxconnie godzinę, u kolegi na Asusie minutę, reset poprzez wyciągnięcie baterii jest pewniejszy.