Problem: Komputer się włącza ale nie włącza się monitor

Witam mam taki oto problem: Niedawno (ze 2 miesiące temu?) wymieniałem podzespoły w komputerze (Ram, zasilacz, karta graficzna i procesor) i teraz pojawił się dziwny problem. Mój komputer ma to do siebie, że zaraz po starcie wszystkie wiatraczki włączają się na 100% obrotów i po chwili zwalniają do niezbędnego minimum. Ostatnio jednak komputer mi się zawiesił, zrestartowałem go, włączył mi się CHKDSK i przy 82% komputer znowu się zawiesił (przestała reagować klawiatura), wyłączyłem komputer. Po około 15 minutach, włączyłem go ponownie, podziałał 10 minut, tym razem anulowałem rozpoczęcie CHKDSK i działał normalnie 10 minut potem znowu zwiecha, i tak z 2 razy a teraz reaguje tak, że po włączeniu wiatraczki nie zwalniają a ekran monitora jest czarny (mam LG 192WS i pojawia się napis “tryb oszczędny”) czyli jakby komputer był wyłączony. Próbowałem podłączyć pod zintegrowaną grafę - to samo. Myślałem ,że może dysk się uszkodził więc odłączyłem go ale dalej to samo. Proszę o pomoc, komputer jest mi potrzebny. Specyfikacja:

AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.8GHz

2x 1GB DDR2 GoodRAM 667MHz

Gigabyte Radeon HD 5590

FSP Forton Hexa 500w

Asus A8M2N-LA

Dysk twardy nie pamiętam dokładnie typu ale jakiś stary Samsung 120GB ATA

Proszę o szybką odpowiedź

Czy głośniczek wydaje jakieś dźwięki? Zostaw samą płytę główną z prockiem (i zasilaniem do niego oczywiście) i wtedy uruchom. Jak głośniczek się “odezwie” - podłączaj po kolei podzespoły po każdym z nich sprawdzając czy speaker piszczy.

Głośniczek systemowy w ogóle nie piszczy, przedtem też nie piszczał. Wydawał dźwięki tylko jak nie miałem sterowników dźwięku. A teraz założyłem nową obudowę (używaną) i nie wiem czy on działa w ogóle.

Wobec tego odpal go wg opisu w moim poprzednim poście. Powinien wtedy coś zacząć piszczeć.

Próbowałem po kolei wszystko odłączać i podłączać ale ani głośniczek się nie odezwał ani komputer chociaż na chwile nie uruchomił się “normalnie”. Za jakieś 2,3 dni kupuję prawdopodobnie nową płytę główną, procesor i dysk twardy więc mam nadzieję, że do tej pory uda się rozwiązać problem bo nie mam już kasy na wymienianie innych rzeczy ;/ . Jakieś inne pomysły co może nie działać?

Albo płyta albo procesor albo zasilanie procesora. Próbowałeś przedmuchać styki w sockecie i piny w procesorze?

Nie próbowałem, spróbuję jeśli nie wyjdzie z tą nową płytą główną i prockiem bo powinny przyjść w tym tygodniu.

[EDIT] Kumpel mówił, że to może być wina obudowy bo ten komputer to był na początku konkretny model (HP Pavilion Media Center t3638.de) i być może po zmianie obudowy (w obudowie miałem wbudowany czytnik kart SD i kilka dodatkowych wejść USB i FireWire w przedni panel) płyta główna zacina się podczas procedury POST bo nie może wykryć tych elementów panelu przedniego.

To się ma nijak do tego, poza tym integra nie zadziała jeśli w porcie AGP/PCI-e jest wpięta dedykowana karta graficzna.

Próbowałem podłączyć do integry jak w porcie nie było karty