Problem łączności z routerem UPC

Witam, od ok. 3 dni mam router zakupiony w UPC, taki pakiet z 25 mb/s łączem.

Model routera to EPC3925.

Wszystko dobrze chodziło, aż do dzisiaj.

Internet mam podłączony do komputera stacjonarnego oraz konsoli PS3.

Gdy rano próbowałem odpalić konsolę w trybie online, podczas logowania do konta wyskoczył komunikat o jakimś błądzie z DNS (nie do końca wiem co to jest), oraz, że nie można ustanowić połączenia z serwerem.

Myślałem, że może aktualizacja serwerów, tak, jak to było wczoraj.

Poczekałem sobie z godzinę, dwie, nadal to samo. Odpaliłem PC i też internet nie działa…

W oknie ,Połączenia sieciowe’’ połączenie lokalne trochę wariowało. Co chwila było pobieranie danych, potem połączono i znowu pobieranie danych i tak w kółko. Ale nawet, jak przez dłuższy czas połączenie lokalne było na statusie ,Połączony’’ to i tak internet nie działał. Pomyślałem, że to może jakiś margines błędu z zaporą systemową, więc ją wyłączyłem, ale dalej nic.

Dodam też, że kiedy klikałem w opcję ,Napraw’’, to także coś krzyczało o jakimś serwerze DNS.

Na prawdę nie rozumiem, o co chodzi, to kwestia paru godzin, chodziło wszystko ładnie i pyk… Próbowałem nawet odłączać router, odczekać trochę i znowu go podłączyć, eh, wszystkiego chyba. Proszę o jakąś pomoc, tylko bezpieczną rzecz jasna, nie chciałbym potem mieć umowy 2 letniej z zepsutym co do joty internetem.

Nie wiem jakie są DNS-y UPC ale jeżeli występuje z nimi problem to możesz sprawdzić inne :

wolne-wczytywanie-stron-t447103.html

Zadzwoń po prostu do Działu technicznego UPC, opisz całą sytuację może być problem po ich stronie.

Już, udało się, dzięki wszystkim za pomoc, temat do zamknięcia.