Problem - LiveBox TP

Witam.

Mam pewien problem z zainstalowaniem urzadzenia livebox tp , mianowicie chodzi o klucz SSID ktory byl na opakowaniu od liveboxa i ktorego niestety nie mam … ( zginelo gdzies podczas remontu ). Moje pytanie brzmi czy mozna odzyskać w jakis sposob te dane lub moze obejść w jakiś sposob , etap instalacji w ktorym trzeba podać owy klucz ??

WhatYouGonnaDo? ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Nie ma czegoś takiego jak klucz SSID (ten skrót określa nazwę/identyfikator sieci), ale mniejsza z tym. Na samym urządzeniu LB powinna być naklejka z potrzebnymi danymi (i SSID i klucz WEP/WPA).

A co do pytania o obejście/odzyskanie i ogół, hmm… jak masz dostęp do konfiguracji LB spod przeglądarki, to i SSID i klucz możesz odczytać. Jest tylko mały szczegół, żeby to zrobić, potrzebujesz kabla eth. (rj45) łączącego komputer z LB, oraz danych administracyjnych czyli loginu i hasła do panelu konfiguracyjnego (jeśli masz domyślne, to w instrukcji znajdziesz i jedno i drugie, ja mogę w tej chwili jedynie zgadywać, że jest to admin:admin, bo nie pamiętam tych standardowych danych).

A więc co trzeba zrobić, aby się dostać (komp podpięty pod LB):

-w pasek adresu przeglądarki wpisujesz 192.168.1.1 i enter

-pojawi się okno do podania loginu i hasła (dla jednego i drugiego domyślnie jest chyba admin , ale mogę sięmylić), OK

-w panelu administracyjnym LB klikamy na Sieć bezprzewodowa i tam będą informacje nt. konfiguracja sieci bezprzewodowej, między innymi SSID, a hasła dowiesz się klikając na przycisk pod tym wszystkim o nazwie zależnej od wybranych zabezpieczeń, ale ze słowem “konfiguracja”.

Klucz WEP na LB 1.1 masz na wewnętrznej ściance LB (musisz go odwrócić do góry nogami)

Tam również masz nazwę sieci SSID zaczynającą się od neostada_XXXX (gdzie w miejsce xxxx są 4 znaki z tablicy 16kowego systemu)

Pamiętaj żeby przed połączeniem się z komputerem nacisnąć przycisk REG znajdujący się obok wejścia zasilania (wystający)

Klucz WPA2 na LB 2.0 masz na tylnej ściacne LB, również masz tam podany SSID zaczynający się od Livebox_XXXX

To w sumie tyle :slight_smile:

Pytania ewentualne na pw