Problem, log

(Piotrasz) #1

Witajcie. Od paru dni mam taki problem: po wejsciu na moje konto na ekranie logowania winda uruchamia sie ok. 2min, jak sie wreszcie uruchomi widac tylko tapete i nic wiecej. Programy musze uruchamiac przez ctrl+alt+del => plik => nowe zadanie. Zrobiłem skan hijack this'em. Oto, co mi wyszło:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 19:21:44, on 2005-05-14

Platform: Windows XP Dodatek SP. 1 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)

Running processes:

D:\WINDOWS\System32\smss.exe

D:\WINDOWS\SYSTEM32\winlogon.exe

D:\WINDOWS\system32\services.exe

D:\WINDOWS\system32\lsass.exe

D:\WINDOWS\system32\svchost.exe

D:\WINDOWS\System32\svchost.exe

D:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

D:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe

D:\Programy\Gadu-Gadu\gg.exe

D:\WINDOWS\System32\taskmgr.exe

D:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

D:\Documents and Settings\piotrasz\Pulpit\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - D:\Program Files\Adobe\Acrobat 5.0 CE\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.ocx

O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - D:\WINDOWS\System32\msdxm.ocx

O4 - HKLM..\Run: [nwiz] nwiz.exe /install

O4 - HKLM..\Run: [C-Media Speaker Configuration] C:\PROGRA~1\C-Media\WIN_ME\Setup.exe /SPEAKER

O4 - HKLM..\Run: [C-Media Mixer] Mixer.exe /startup

O4 - HKLM..\Run: [WinampAgent] C:\Programy\Winamp\winampa.exe

O4 - HKLM..\Run: [RivaTunerStartupDaemon] "C:\Programy\RivaTuner\RivaTuner.exe" /S

O4 - HKLM..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE D:\WINDOWS\System32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKLM..\Run: [Media Access] D:\Program Files\Media Access\MediaAccK.exe

O4 - HKLM..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k

O4 - HKLM..\Run: [MSConfig] D:\WINDOWS\PCHealth\HelpCtr\Binaries\MSConfig.exe /auto

O4 - HKLM..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE D:\WINDOWS\System32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKCU..\Run: [Gadu-Gadu] "D:\Programy\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray

O4 - Global Startup: Adobe Gamma Loader.lnk = D:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe

O4 - Global Startup: Microtek Scanner Finder.lnk = C:\Programy\Microtek\ScanWizard 5\ScannerFinder.exe

O9 - Extra button: Related - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - D:\WINDOWS\web\related.htm

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Show &Related Links - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - D:\WINDOWS\web\related.htm

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - D:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe

(Musg) #2

kosmetycznie usun:

i jeszcze to:

pogrubione odinstaluj recznie z dysku--bedzie w dodaj usun progsy

pamietaj o wylaczniu przywracania systemu w xp

daj kolejny log i napisz czy cos sie zmieniło

a znasz to?

(Piotrasz) #3

dodaj usuń programy - gdzie to jest na dysku? w ogule nie wiem jak z ctrlaltdel uruchomic panel sterowania.

ScannerFinder - to chyba coś od mojego skanera.

(Qbek50) #4

Panel Sterowania- Dodaj, Usuń

jak masz skaner to zostaw ten wpis :!:

(system) #5

Wiesz teraz sprawdziłem i jak włączam Dodaj Usuń Prrogramy to w Menadzerze Zadań pojawia się proces RUNDLL32.EXE a jak kazw zamnkan ten program to sie zamyka wiec to chyba taki skrót!!

(Musg) #6

o co ci chodzi?Nie bardzo rozumiem co chcesz przekazac?

(system) #7

Chcę przekazać to że kolega nie może uruchomić Dodaj Usuń Programu z Menadzera Zadań- nie wie co trzeba wpisać. Wieć ja napisałem że możliwe że to pomoże wpisanie rundll32.exe ale przyznaje sie bez bicia bo teraz sprawdzilem i to nie dziala!! :oops: :oops:

(Musg) #8

wiec niech kolega wejdzie w start>>znajdzie>>>> panel sterowania i tam znajdzie ikone --dodaj usun programy>>i sprawdzi czy tam jest wpis od media i go usunie :slight_smile:

nie tu szukaj :slight_smile:

(system) #9

(Musg) #10

ok,czy jestes w stanie dac screna z tej tapety?

(Eden 18) #11

explorer.exe niechce sie właczyc ale czemu to nie wiem

(Piotrasz) #12

słusznie, ale ja też nie wiem

Teraz log wygląda tak:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 15:14:39, on 2005-05-15

Platform: Windows XP Dodatek SP. 1 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)

Running processes:

D:\WINDOWS\System32\smss.exe

D:\WINDOWS\SYSTEM32\winlogon.exe

D:\WINDOWS\system32\services.exe

D:\WINDOWS\system32\lsass.exe

D:\WINDOWS\system32\svchost.exe

D:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

D:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe

D:\WINDOWS\System32\taskmgr.exe

D:\WINDOWS\System32\msiexec.exe

C:\Programy\D-Tools\daemon.exe

D:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

D:\Documents and Settings\piotrasz\Pulpit\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - D:\Program Files\Adobe\Acrobat 5.0 CE\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.ocx

O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - D:\WINDOWS\System32\msdxm.ocx

O4 - HKLM\..\Run: [C-Media Speaker Configuration] C:\PROGRA~1\C-Media\WIN_ME\Setup.exe /SPEAKER

O4 - HKLM\..\Run: [C-Media Mixer] Mixer.exe /startup

O4 - HKLM\..\Run: [RivaTunerStartupDaemon] "C:\Programy\RivaTuner\RivaTuner.exe" /S

O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE D:\WINDOWS\System32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKLM\..\Run: [MSConfig] D:\WINDOWS\PCHealth\HelpCtr\Binaries\MSConfig.exe /auto

O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE D:\WINDOWS\System32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM\..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k

O4 - HKLM\..\Run: [DAEMON Tools-1033] "C:\Programy\D-Tools\daemon.exe" -lang 1033

O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "D:\Programy\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - D:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe

Dodaj/usuń programy uruchomiłem przez appwiz.cpl

(Gutek) #13

LOG OK ale nie masz antywirusa i firewalla! !!

(Piotrasz) #14

a co to zmienia? ja chce zeby mi winzgroza normalnie chodzila!

(Gutek) #15

Gdy bedziesz w necie nie złapiesz świnstwa i innych guwien :stuck_out_tongue:

(Piotrasz) #16

a przeczytałeż w całości mój problem? może masz jakiś pomysł w związku z uruchomieniem defragmentatora z poziomu menadżera zadań :?: