Problem mamy- uczennica

Moja mama jest nauczycielka

Ma w klasie uczennice z padaczką jak powinna sie zachowywac wzgledem niej itp jak oceniac

oceniac jak kazdego !!

Tak ale mama sie boi o to zeby nie wywołać jakichs reakcji niespodziewanych

moze jakos rozmawiac

Według mnie traktowanie jej nie powinno być identyczne jak innych osób… W końcu nie jest to choroba “psychiczna” (chodzi mi o upośledzenie i te sprawy), lecz osoby chore na padaczkę to normalne osoby (bez żadnych zaburzeń) - przynajmniej takie jest moje zdanie :slight_smile:

Normalnie, padaczka nie jest chorobą psychiczną i ta uczennica może być nawet mądrzejsza od innych, zdrowych uczniów…

Jeśli lekarz nie zalecił innego trybu nauczania to dziewczynka powinna być oceniana normalnie.

Ja jestem chory na serce i nauczyciele oceniają mnie normalnie :mrgreen:

czyli boi sie o prace !!

i co z tego że chora psychicznie ma papiery od lekarza że ma chodzić do normalnej szkoły i już

moja mama też jest nauczycielem i ocenia takich uczniów normalnie chyba że mają coś nie tak w papierach :slight_smile:

z kąd wiesz u mnie w szkole kilku psychicznych było ,a w papierach byli normalni :stuck_out_tongue: dopuki ich nie wywieźli :slight_smile:

to co rodzice nie przedstawili zielonych papierow chyba nie !!

przyczyną ataków padaczki (prawidłowiej epilepsji) są:

1. urazy mózgu – wiele zmian, występujących w trakcie bezpośrednich reakcji kompensacyjnych może przyczynić się do wystąpienia drgawek. Ponadto istnieje hipoteza, że blizna glejowa powstała po urazach mózgu jest czynnikiem indukującym powstawanie ogniska padaczkowego.

   2. bodźce świetlne – częstokroć zdarza się, że bodźce świetlne (np. z gry komputerowej, naturalne migotanie ekranu komputera, oglądanie słońca przez drzewa w trakcie jazdy samochodem, dyskoteka, itp.) powodują napad padaczkowy. Często gwałtowne wyjście z ciemnego miejsca na mocne światło słoneczne może przyczynić się do napadu.

   3. zmiany hormonalne – do napadu mogą przyczynić się wahania hormonalne związane z menstruacją

   4. zmiana aktywności falowej mózgu – padaczka może pojawiać się w okolicach przejścia od snu do czuwania i na odwrót.

   5. stany gorączkowe

   6. stan fizjologiczny organizmu

         1. niedotlenienie

         2. zmniejszona zawartość CO2 we krwi,

         3. niedocukrzenie,

         4. niewydolność adrenergiczna,

         5. zwiększony poziom progesteronu,

         6. zaburzenia wodno-elektrolitowe,

   7. zmęczenie i brak snu

Tak więc, nie ma żadnych przeciwskazań, aby osoba taka była inaczej traktowana przez nauczyciela. Istnieje jednak możliwość, że dziewczyna dostanie ataku podczas zajęć, ważne może okazać się aby Twoja mama wiedziała ja zareagować w takiej sytuacji. Choć o ile dziewczyna ma prawidłowo dobrane leki, to pewnie ataki nie występują.

Jedyne co powinna wiedzieć, to jak zachować się podczas ataku.

Oceniać i traktować jak innych. Zresztą twoja matka powinna odbyć rozmowę z jej rodzicami :wink:

Dzieki

:stuck_out_tongue: rodzice mieli na nich taki wpływ jak rydzyk na radio zet :] poprostu były to przypadki z nie stwierdzoną przez lekarza nadpobudliwością i robili sobie matrixa w czasie lekcji :stuck_out_tongue:

matiit jakoś nie za bardzo mi się chce wierzyć że nauczyciel rozwiązuje takie problemy za pomocą swojego syna na forum komputerowym :!: :!: :!:

Sam to napisałem jak sie dowiedzialem o tym

To daj pokój, bo w ten sposób ośmieszasz również i ją.

Nie chcę mówić co by powiedzieli o jej kompetencjach jej koledzy po fachu po lekturze tego topicu :?

Proponuję kłódeczkę i hasiok.

To chyba najlepsze miejsce dla tego tematu.

Weź gumkę do majtek i żelazny guzik. Przyszyj guzik do jednego końca gumki. Uchwyć drugi koniec gumki i przystaw do czoła. Teraz pociągnij za guzik i puść.

czynność powtarzaj 14356 razy dziennie, wyniki zapisz w tabelce.

ile dnia mam notowac?

aż zaczniesz myśleć :roll: