Problem. Monitor w stanie czuwania + zwis

Od wczoraj pojawił się u mnie taki problem. Po chwili pracy monitor przełączył się sam w stan czuwania a komp nie reagował na komendy z klawiatury. Wczoraj zrobiło mi się tak dwa razy. Dzisiaj zrobił mi to samo, ale że leciała muzyka to dowiedziałem się jeszcze, że sprzęt pracuje, bo muzyka na przemian leciała i wieszała się. Brak reakcji na klawiaturę, po resecie dalej stan czuwania. Trzeba go było wyłączać na siłę i po kilku minutach odpoczynku włączał się normalnie.

Sprzęt jak w podpisie, ale ze względu na wymagany wysoki mnożnik nie dało się go ustawić jako 3000+. Śmiga na 11x200, temp poniżej 50C. Temperatura karty graficznej nie przekracza 55C.

Co to może oznaczać i jak sobie z tym poradzić?

sprawdź kondensatory na płycie głównej (czy nie są wypukłe).

Wszystkie płaskie, bez spuchnięć i wybrzuszeń.

może Delta (zasilacz) zaczyna szwankować, przetestuj pamięć memtestem, procesor super pi, jak potrafisz zaktualizuj bios msi ma funkcję live bios :wink: - niektóre modele. może to być kwestia programowa (choć mało prawdopodobne) w opcjach zaawansowanych systemu ustaw by komputer nie resetował się przy wystąpieniu BSOD-a, może wyskakuje.

Świerzynka nie ma jeszcze pół roku, mało śmigany bo komp nigdy nie chodzi dniami i nocami :slight_smile:

Nie rozumiem :slight_smile:

BIOS jest właśnie live biosem zaktualizowany, nigdy nie sprawiał problemów.

…a gdzie to jest? Te opcje zaawansowane? :slight_smile:

AD. 2, program Super pi

AD. 3, prawym na komputer, właściwości, zaawansowane, uruchamianie i odzyskiwanie, uruchamiaj ponownie gdy wystąpi błąd (lub podobnie).

“Automatycznie uruchamiaj ponownie” odkliknięte. Zaraz odpalę Super Pi

Super Pi wybierz (w opcjach) obliczenia 32M

Co miał mi powiedzieć Super Pi? 49m 48s mi nic nie mówi ale to pewnie nie o to chodziło :slight_smile: W tym czasie nic się nie stało, proc nie przekroczył 48C (teraz śmiga na 12*166 a nie jak pisałem wcześniej)