Problem możliwe że to wina Windowsa?


(Kamilwnek) #1

1.Siemka mam problem z grą Crysis 2 a mianowicie gdy posiadałem windowsa XP SP 3 to gra mi na najwyższych detalach działała bez żadnej zacinki.A teraz gdy posiadam "7" ultimate 64bit to gra mi na średnich detalach tnie.Proszę was o pomoc czy to może być wina Windowsa ?\

Aha i jeszcze jedno oddzielne pytanie.

2.Posiadam oryginałnego Battlefielda 3 i mi on tnie nawet na najmniejszych detalach rozdzielczość zmniejszyłem maksymalnie i to samo (na średnich detalach i na najniższych tak samo mi ta gra tnie nie widzę większych ścinek czy coś).

Mój sprzęt

Karta graf. Geforce 8600 GT

Procek amd athlon x2 4800 2,61GHz

2gb ram ddr2 Kingson

Powiedzcie mi czy czy do Battlefielda mam za słabego kompa?.Czy według was ta otóż gra nie powinna chodzić chociaż na najniższych detalach bez ścinek?.Bardzo proszę o pomoc.


(Ciuci) #2

Co do Crysis 2 wydaje mi się że na Windows 7 gra korzysta z DirectX 10 i dlatego może przycinać.Ale ja w to nie grałem tak że niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę.

Na BF3 komputer stanowczo za słaby.Sterowniki od karty graficznej zainstalowane?


(Kamilwnek) #3

Tak najnowsze.


(Ocxxxx) #4

crysis 2 niema prawa smigac na FULL detalch na 8600gt mialem taka grafe kiedys i byl problem zeby test drive poszedl na maxa także zmien grafe :wink:


(rgabrysiak) #5

Sam system Windows 7 i to w wersji 64 bitowej ma dużo wysze wymagania niż XP to raczej wszyscy wiedzą. Więc nie ma co się dziwić że po zmianie systemu gra chodzi gorzej. Moim zdaniem w przypadku BF2 najbardziej odczywalny jest brak pamięci ram choć i karta graficzna jak na dzisiejsze czasy nie należy do najlepszych.


(Kamilwnek) #6

tak myślałem ze karta graficzna i Ramy a procek to jest jakiś w miarę czy nie?A jeżeli zmieniłbym z wersji 64 bitowej na 32 to gry ‘‘lepiej’’ by działały? np. ten Crysis 2?


(rgabrysiak) #7

Na temat procesora się nie wypowiem, nigdy nie miałem do czynienia z procesorami AMD więc ciężko mi coś o nim sensownego powiedzieć. Natomiast zmiana wersji systemu na wersję 32 bitową moim zdaniem nieznacznie poprawi działanie gier.

Pozdrawiam