Problem mulenia w Acer Aspire. POMOCY!

Cześć, od kilku dni mam problem ze swoim laptopem. Mam Acera Aspire 5336, pozostałe parametry to:

Celeron Dual Core T3500 2.10 Ghz 2.09 Ghz

4 GB Ram

System: Windows 7 Home Premium 64-Bit

Lapek ma coś koło dwóch lat, do tej pory chodził normalnie, jednak od kilku dni zaczął strasznie mulić - otwieranie aplikacji, czy zwykłego wordpada zajmuje mu kilka sekund. Początkowo myślałem, że to Firefox go zamula i przesiadłem się na Operę, jednak po chwilowej poprawie zaczął mulić jeszcze bardziej. Wcześniej chodził szybko, otwieranie dokumentów zajmowało ułamki sekund, a teraz nawet z tym ma problem. Wcześniej mogłem mieć otwartego Winampa, przeglądarkę i parę innych aplikacji i śmigał bez zarzutu, obecnie nie mogę mieć nawet winampa otwartego, jeśli chodzi Opera…

Przeskanowałem system antyvirem (Avastem - nie wykazał żadnych wirusów), zrobiłem defragmentację, powyłączałem manualnie aktualizacje Windowsa i niepotrzebne procesy, nawet rozkręciłem go i przeczyściłem w środku, jednak nic nie pomogło. Lampka odpowiadająca za dysk ciągle pokazuje, że dysk coś sobie tam “żłobi”, poza tym zanotowałem nieco głośniejsze chodzenie wentylatora niż wcześniej, choć wiatraczek nie jest zawalony kurzem. Załączam screen pomiaru temperatury, gdy odpalonego miałem winampa, Operę, AQQ i OpenOffice’a (pomiar po kilku godzinach użytkowania lapa).

148987Untitled.jpg

Z hibernacji odpala się bardzo powoli, potrzebuje dużo czasu, żeby zacząć w miarę normalnie funkcjonować. Restarty lapa też nic nie dawały. Pomóżcie, bo już nie mam pomysłu, co to może być. Jeśli potrzeba jeszcze jakichś informacji, to z chęcią odpowiem. Dziękuję z góry i pozdrawiam serdecznie.

Sprawdź dysk za pomocą HD Tune (zakładka Health i zrób Error Scan bez zaznaczonego Quick Scan).

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

A więc tak - HD Tune nic nie wykazał. Dysk nie ma żadnych błędów, poniżej screen.

957322Untitled1.png

Zapodałem sobie jeszcze program Process Explorer i pokazuje mi taką oto listę - czy jest tutaj coś, co może spowalniać mi lapa, a co mogę wyłączyć?

305731proces.jpg

701887process2.jpg

Pomóżcie, bo ja już naprawdę nie wiem, co to może być…

Swoją drogą, przypomniało mi się, że kilka dni temu podłączyłem Xbox Live pod lapa i personalizowałem sobie Windows Media Center. Myślicie, że to może być związane z tym? I oprócz 500GB dysku mam też dysk przenośny Hitachi, na którym zostało jedynie 20 GB wolnego miejsca - czy to może zamulać lapka? Wybaczcie za być może głupie pytania, ale informatyka to nie jest mój konik. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam!

Wyłącz proces wmpnetwk.exe (w Process Explorer kliknij prawym na proces następnie Kill Process).

Dodane 21.12.2012 (Pt) 21:57

Dodatkowo przeczytaj ten temat zbyt-wymagajacy-proces-wmpnetwk-exe-menadzerze-t400724.html

Dodane 21.12.2012 (Pt) 22:03

Rozwiązanie http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2024008.html

Dzięki wszystkim za porady, znalazłem w necie program ComboFix i on wszystko naprawił :).

Temat do zamknięcia :slight_smile:

No to masz szczęście, że Ci całkiem systemu nie wyłożył.

Do przeczytania: http://www.fixitpc.pl/topic/7-dezynfekc … bofix/#cf5