Problem najprawdopodobniej z dyskiem

Witam!

Posiadam Maxtora 250 GB - 6Y250PO. Temperatura w SpeedFan-ie dochodzi do 52 stopni. Pewnego razu aż mi się zresetował. Nie wiem czy to wina dysku, czy dlatego, że są ostatnio upalne dni? Czy może też przez instalację uTorrenta lub Kaspersky-ego 7? Czytałem o podobnym problemie, że dysk zaczął się grzać po zainstalowaniu eMule.

Smart dysku:

1 - pierwszy screen

2 - drugi screen

Ktoś mógłby mi udzielić pomocy?

Pozdrawiam

wklej screeny z zakładki HEALTH w programie HDTUNE bo tutaj jest niejednoznacza informacja ze smart.

norma na maxtorach ata133, mam 2 maxtory 320 i też pracują w podobnej temperaturze.

Przystawiłem wiatrak do dysku i temp. spadła do 31 stopni.

screen1

screen2

o masz niestety lipkę, bo dysk ci siada… zaopatrz się w program hdd regenerator i wykonaj skan naprawczy pod względem bad sectorów.

jaki posadasz zasilacz?? wymień taśmę IDE…

Zasilacz mam 350 W, a taśmy nie wiem. Da się to jakoś uratować?

Mógłbyś mi objaśnić tego HDD regenerator?

wymień zasilacz, DELTA 340W, FORTRON 350W dostępne na allegro…

nim jeszcze komp działa.

uruchamiasz kompa z płytki z botującym się hhd regeneratorem poczym rozpoczynasz skanowanie.

Zasilacz to Tracer. Napisz do mnie na GG jeśli byś mógł. 1229630. Niewidoczny.

nie ma takiej potrzeby, pisz tutaj, pozostanie dla potomnych :slight_smile:

zasilacz

http://allegro.pl/item227259616_superci … w_wa_.html

Zasilacz kupowałem 2 tygodnie temu. Wcześniej miałem 300 W.

PO tym programie HDD Regenerator coś trzeba robić? Czy tylko nagrac bootowalną płytkę i odpalić?

kupiłeś badziew…

nic, tylko wybrać dysk jeśli masz np. 2 i kliknąć enetr (start skanowania).

będziesz informowany na bierzącą o znalezieniu badów i ich naprawieniu - prawdopodobnie są to bady logiczne ale trzeba to sprawdzić.

wymień jeszcze taśmę IDE.

W sprawach komputerowych to jestem laikiem. Jak można to sprawdzić?

programem hdd regenerator przecie piszę…

Chodzi mi o taśmę…

taśmy się nie sprawdza po porstu się jąwymienia na nową która kosztuje 5-10zł.

Małe niedoczytanie z mojej strony wyszło, przepraszam. A co może taśma zmienić w pracy dysku?

smart wykrył jakieś błędy kontrolera udma być może jest to spowodowane uszkodzeniem taśmy. ale na pewno masz na dysku bady (pula zapasowa realokowanych sektorów zostałą wyczerpana). możesz zrobić test ostatnia zakładka w prog. hd tune i wkleić zrzut.

Dysk mam podzielony na 3 partycje. W wierszu poleceń zrobiłem skanowanie (chkdsk). Na dysku C mam 4 kB uszkodzonych, a na E 1060 kB. D jest czysty.

Nie wiem czy pomoże wymiana taśmy, ale w poniedziałek ją wymienię.

hdd regeneratora użyj jeżeli to logiczne bady to je usunie (mające flagę bada).

No to z badami problem rozwikłany, a odnośnie temperatury to według Pana normalna temperatura dla Maxtor-ów? Czy nie mam się obawiać?

normalna maxtory się grzeją niestety, można zostawić - zamontowac owy wiatrak aby był dodatkowo chłodzony, ewentualnie kupić kieszeń z wiatrakiem.