Problem - nie łączy z moją siecią domową - WiFi

(Tabo89) #1

Witajcie, od wczoraj mam problem z którym nie mogę sobie poradzić. Nie jestem w tych sprawach fachowcem ale próbowałem to zrobić sam i nie pomogło więc postanowiłem napisać tutaj.

Sprawa wygląda tak, że w domu łącze się z Internetem z własną siecią bezprzewodową (mam router i access point). Oprócz mojego laptopa (HP Compaq Presario F756NR z Windows Vista) w domu jest także komputer stacjonarny oraz drugi laptop siostry.

Mamy sieć domową "dom27". I do wczoraj nagle ja nie mogę się z nią połączyć. Można by pomyśleć, że to jakiś problem u dostawcy ale zarówno na komputerze stacjonarnym jak i na drugim laptopie Internet jest bez problemu.

U mnie kiedy kliknę "Połącz lub rozłącz" wyświetlają się różne sieci ale nie ta nasza (komputer leży zaraz obok routera i accesa, czasem się pojawi ale jest bardzo słaby sygnał i nie chce i tak się połączyć). Natomiast u siostry sygnał jest maksymalny.

Ponadto czasem mogę się połączyć z innymi sieciami z osiedla ale często przerywa wtedy.

Nie mam pojęcia jak temu zaradzić i jak zrobić, żebym po staremu mógł łapać swoją sieć? Czy mam coś pogrzebać w ustawieniach w kompie? Czy może coś ze sterownikami od karty WiFi?

Bardzo proszę o rady. Jeśli pominąłem jakiś ważny fakt to wynikło to tylko z niewiedzy i postaram się odpowiedzieć jeśli zapytacie, ewentualnie dopytam Was jak to sprawdzić.

Pozdrawiam, Tomek.

(corrtez) #2

Jeśli te wszystkie urządzenia są w jednym pomieszczeniu to to może powodować problemy. Warto czasem pochodzić z lapkiem po domu i poszukać lepszego sygnału.

Narazie usuń swoją sieć z ustawień i zrestartuj kompa. Po czym spróbuj poszukać jej znowu.

(Monczkin) #3

tabo89 , nazwij proszę temat konkretnie bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978