Problem nie wiem w czym!?

(system) #1

Witam, od niedawna mam problem z płyta głowna tak mi sie wydaje. Po właczeniu komputera wyskakuje mi bład: "CMOS checksumerror - defaults loaded, Warning!! CPU has been changed, Pleasere-enter CPU settingin the CMOS....". Nic wielkiego sie nie dzieje przynjamniej niezauwarzyłem ale ciagle zmienia mi sie data i godzina. Znalazlem tutaj post w ktorym ktos pisał ze moze byc bateryjka juz padnieta, bo problem powtarza sie po odlaczeniu kompa od sieci elek.. a komputer ma juz 4 lata wiec z wiekiem mogło sie juz sypnac. Jeszcze dodam ze problem pojawił sie od kiedy zmieniłe karte sieciowa;/ Jaka jest wasza rada, co o tym myslicie?? Pozdrawiam

(Adamlor) #2

po 1 dokładnie wszystko docisnąć, ja miałem taki problem z karta TV na mojej starej płycie MSI, resetowała BIOS, a po 2 wymieniłbym bateryjke, kosztuje grosze :slight_smile:

Grzebał ktoś w środku komputera? Może kasował bios zworką i nie ustawił ją w pierwotne miejsce?

(system) #3

Raczej nikt nie grzebał, kiedys tam tylko czysciłem z kurzu radiator i kabelki odłaczałem ale to było długo przed tym zanim to sie zaczeło.. Podociskanie nic nie dało.. Chyba faktycznie trzeba kupic baterie nowa.. Kupie, zamontuje(chyba ze cos zchrzanie i sie komp nie właczy:D) to dam znac co w tej sprawie sie zmieniło:)

(Agatonster) #4

raflikk00 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.