Problem. nie wlancza sie komputer

na poczatku wyskoczyl blue screen , a po resecie nie uruchamia sie komputer …

po wlaczeniu;

swieci sie lampka z sieci, wysuwa/chowa sie naped po nacisnieciu guzika, na monitorze pisze no signal(monitor dziala, sprawdzony na innnym komputerze) , slychac jak sie rozpedza hdd( te same objawy z wlaczonym hdd i odlaczonym…)

zauwazylem tez brak sygnalu z glosnika w srodku komputera .

podejzewam ze jakis kabel poprostu sie odpiol , podociskalem … i dalej to samo…

ocb? co sie moglo stac , co sie prawdopodobnie popsulo?

jakies rady?

i jescze mam takie pytanko .podejrzewam ze padla plyta ,mam jescze gwarancje na kompa, ale np plyta i proc sa pod 939… z tego co mi wiadomo to 939 juz nie robia . jak mi sie cos popsulo na dobre , to czy istnieje taka szansa ze mi wimienia na calkiem inna podstawke?

A chociaż BIOS startuje?

Proszę o szczegóły bo to nic mi nie mówi.

wektor popraw błędy - na forum piszemy po polsku

niemam pojecia czy startuje bios , niewiem jak sprawdzic , podejrzewam ze nie no bo na monitorze pisze caly czas ‘no signal’…

moze to padla karta graficzna? gf76 na pcie

Ja kiedyś sprzątełem w środku kompa bo się już syfu nazbierało i wyciagnołem baterię, która podtrzymuje BIOS. potem włanczam kompa i

monitor nie działał,głosu rzadnego nie dawał, a kontrolka się świeciła i komp chodził.Okazało się ża skasowałem BIOS :stuck_out_tongue: Później miałem jeszcze raz instalowani=ego BIOSA i wszystko chodziło

Najprawdopodobniej BIOS padł będziesz musiał zanieść go do serwisu by wgrali nowego BIOSa

sprawdź kartę grafiki i kabel do monitora / sygnałowy od karty grafiki /.

problem naprawiono w serwisie po 2 dniach

powiedziano mi ze nie uruchamiał sie, bo byl zakurzony.

powiem ze nie bylo w srodku zadnych klakow … jak wczesniej patrzylem.

a teraz jest tak ze jak przejade palcem po calym kompie od srodka , to on bedzie czysty ;] heh najwazniejsze ze dziala . ale nie daje mi spokoju jedna rzecz , mianowicie ocb z tym “zakurzeniem”?przeciez nie bylo bardzo brudno…

serwisy “cuda” robią sam tam pracowałem parę lat ale dobrze, że komputer działa :slight_smile:

w serwisie nigdy ci prawdy nie powiedzą ciesz się że Ci wogóle zrobili bo jak ja dałem to mi nie zrobili naściemniali że coś zrobili a tak naprawde nie mogli sobie z nim poradzić a okazało sie że kabel od dysku twardego nie był poprawnie włożony :mrgreen: LOL