Problem, niebieski ekran i restart

Witam, mam następujący problem. Bezpośrednio po instalacji programu alkohol 120% na laptopie z systemem Vista, pojawił się niebieski ekran z jakimś błędem i po chwili system się zrestartował. I teraz cały czas po uruchomieniu systemu po około minucie pojawia się ten sam niebieski ekran z tym błędem i laptop po chwili się restartuje. Wiem że pewnie potrzebny byłby numer tego błędu podany na tym niebieskim ekranie ale nie bardzo wiem jak go spisać, bo od chwili pojawienia się tego błędu do restartu systemu mija dosłownie sekunda góra dwie. Jeśli ktoś wie co mogę zrobić to proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Aby BSOD pozostał na ekranie, wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Napisz na forum, jaki kod błędu został wygenerowany oraz jaką podano przyczynę.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Klik

Daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

błąd wygląda tak

*** stop: 0x0000007E (0x0000005, 0x820908E2, 0x95494A68, 0x95494764)

ale nie wiem jak odczytać ten plik DMP. w instrukcji pisze, że muszę zainstalować program a ja nie mam takiej możliwości bo od chwili zalogowania do systemu do wystąpienia błędu mam tylko około minuty więc raczej nie zdążę przekopiować tego programu na dysk i go zainstalować ;/

Czy możesz uruchomić laptop w trybie awaryjnym?

Jeśli tak, to odinstaluj Alcohola, spróbuj spod tego trybu awaryjnego uruchomić podany program. Jeżeli nie możesz tego zrobić to wrzuć cały plik na stronę up.wklej.org (tutaj podaj link do niego). To ostatnią czynność być może zdążysz wykonać w trybie normalnym.

//EDIT

W trybie awaryjnym, w menu start->uruchom->wpisz msconfig

W zakładce uruchamianie odznacz wszystko co jest niepotrzebne (możesz tymczasowo wyłączyć wszystko). Włącz na nowo komputer w trybie normalnym i sprawdź efekty.

w trybie awaryjnym zanim w panelu sterowania uaktualni się lista programów już wywala się ten błąd niestety. spróbuje znaleźć ten plik ale nie wiem czy zdążę znaleźć jego lokalizację i przekopiować go na pendrivea zanim system znów się sypnie…

Możesz użyć linuxa w wersji live-cd np knoppixa i spod niego przekopiować/wysłać odpowiednie pliki.

niestety przez czas jaki zajmuje systemowi ponowne uruchomienie komputera po edytowaniu msconfig nie jest możliwe zapisanie zmian i zrestartowanie systemu bo zdąży wywalić błąd :(. niestety nie mam żadnego systemu odpalającego się z cd (przynajmniej nie dziś). więc chyba jestem z tym problemem uziemiona.

Można włączyć przywracanie.

Po włączeniu komputera wciśnij klawisz F8, przed rozpoczęciem ładowania systemu. Następnie:

  • wybierz tryb awaryjny z wierszem polecenia.

  • wybierz system operacyjny, jeżeli Masz ich więcej.

  • Wpisz rstrui i naciśnij Enter.

  • Przywróć do czasów sprzed awarii.

mam tylko jeden system. niestety nigdy nie tworzyłam sama punktów przywracania systemu, a nie wiem czy system sam tworzy takie punkty. A czy włączenie tego przywracania systemu nie spowoduje usunięcia jakichś plików z dysku C?

opłaca się włączać to przywracanie systemu czy lepiej poczekać na płytkę z linuksem i spróbować znaleźć ten plik DMP? bo nie wiem czy próbując przywracać system nie pogorszę jeszcze sprawy?

Przywracanie systemu jest włączone domyślnie. Po przywróceniu, przestaną działać aplikacje zainstalowane po czasie punktu, do którego wracasz. Ja bym poczekał na płytkę. Linuxa możesz ściągnąć: viewtopic.php?f=14&t=153364

No to poczekam do jutra na płytkę. co do tego błędu to po tym jak pierwszy raz padł mi system w pasku na dole pojawił mi się jakaś ikonka i taki komunikat (Plug and Play Bios Extension… i coś dalej ze instaluje i wyszykuje sterowniki) nie wiem czy to w czymś pomoże (pewnie nie) ale wolałam o tym wspomnieć.

I jeszcze jedno, za którymś razem po restarcie (przy normalnym rozruchu) wyskoczył komunikat, że system naprawił się (uzdrowił) po nieoczekiwanym zamknięciu czy coś takiego, a potem i tak znów padł…

znalazłam knoppixa 3.1. mogę przez niego wejść na partycje i przeglądać zawartość folderów ale jak chcę coś skopiować albo wyciąć czy z partycji na partycje czy z partycji na pamięć usb to niestety wyskakuje komunikat, że nie można kopiować.

Kliknij prawym przyciskiem myszy na pendrivie i zezwól na zapisywanie (powinna być opcja typu Change read/write mode, może to się znajdować w Actions).

cosik_ktosik dzięki za pomoc i poświęcony czas. knoppix trochę mnie przerósł więc postanowiłam zrobić to przywracanie systemu i na szczęście to pomogło. jeszcze raz dzięki za pomoc. pozdrawiam