Problem niecierpiący zwłoki

witam wszystkich

mam takie pytanie ostatnio jak siedzialem przy kompie to w prawym rogu dolnym pojawil mi sie dymek z napisem : “WYKRYTO KONFRONTACJE Z INNYM IP W SIECI” czy jakos tak

a teraz moje pytanie brzmi :to to takiego jest .moze to oznaczac ze ktos prubowal mi sie wlamac na kompa i szpiegowac co na nim mam ??

a i dodam ze mam windows’a XP.

jest to moim zdaniem bardzo wazne pytanie dla mnie i prosil bym o jak najszybsza odpowiedz jesli jest to mozliwe .

a jezeli ktos prubowal mi sie wlamac na kompa to w jaki sposob sie zabezpieczyc FIREWALL’ami ,tak ,jakimi??

dzieki za pomoc i pozdro

Niema się co martwić. Ktoś jako domyślny IP ustawił taki jak masz ty(chyba), a co do firewalla polecam Norton Internet Security 2004

zgadzam się norton security 2004 jeszcze systemowy włącz ewentyalnie (alternatywa zone alarm) , + ad-aware 6.0 i to jest wypasione zabezpieczenie

a sa jakies inne zabezpieczenia kompa oprucz firewall’i???

pozdro

Antywirus, Firewall, Ad-Aware. Podstawa. :slight_smile:

w systemie XP i 2003 jest zapora ogniowa czyli Firewall polecamzapoznać sie z konfiguracją http://www.banita.pl/konf/smbfirewall.html a moze się komuś przydać :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

też pare razy pojawił mi się taki komunikat ale okazało się że sąsiad wpisał złe IP. Nie ma się czym martwić.

wy mowicie caly czas o sieci osiedlowej ( tak mi sie wydaje )a ja mam sam neta :smiley: :smiley:

No powiedz nam jakie masz łącze :stuck_out_tongue: