Problem niektóre gry nie dzialają po formacie

Witam. Mam tak problem jak w temacie . Czy format kompa moze uszkodzic gry zainstalowane na systemie? Prosze o odpowiedz i zgory dziekuje za jaka kolwiek pomoc :slight_smile:

Z formatem systemu (zakładam, że formatujesz tylko i wyłącznie partycję systemową) usuwasz również rejestr, a z nim wiele wpisów ważnych dla gier i nie tylko.

Na takie coś pomaga tylko reinstall. :slight_smile:

“Gry zainstalowane na systemie” zostaną usunięte :wink:

Reinstall tez nie pomagał ;/ Pamiętam jak pierwszy raz mi sie to zdazylo z medieval total war . Gralem sobie , wszystko ok ale zrobilem formata . Po formacie zainstalowalem i jak wlaczalem gre to odrazu mnie wywalalo , a za jakis czas znow byl format i dzialalo spowrotem . I tak bylo z fifa , juiced , nfsu 2 i duzo jeszcze razy tak mialem :smiley:

moze jakis sterow nie zainstalowales

Trzeba być niemądrym, albo mieć mały dysk, by instalować gierki na partycji systemowej.

Większość współczesnych gier zapisuje stany w profilu użytkownika w folderze Moje Dokumenty. Tracisz również stany gier, o ile ich wcześniej nie zarchiwizujesz. :wink:

Czyli format moze spowodowac uszkodzenie gier ?

Jeśli były zainstalowane na drugim dysku to i tak jak piszą tracisz rejestr stary a masz nowy wieć rzadko co ci zadziała :slight_smile: oczywiście czasem i brakuje jakiś poprawek które gry potrzebują :slight_smile: lepiej na nowo zaistalować .

A w spellforce 2 po formacie mialem czarna podloge wszedzie , a po drugim formacie znowu normalnie … ;/