Problem: Niemożliwość uruchomienia XP po instalacji 7 RC

Po instalacji Windows 7 RC nie mogę uruchomić XPka. Wydaje mi się że problemem jest bootloader XP. Może przedstawię to bardziej szczegółowo.

Przed instalacją:

  • Partycja C: - Windows XP

  • Partycja F: - Pliki ruchome i (nie wiem czemu akurat tutaj) bootloader XP: pliki ntldr, NTDETECT.com i boot.ini

W trakcie instalacji myśląc, że to tylko pozostałości po poprzedniej instalacji sformatowałem partycję F. Windows 7 zainstalował się bezproblemowo, ale w jego bootloaderze nie było takiego wpisu jak “Stasza wersja Windows” czy coś takiego.

Próbowałem skopiować te brakujące pliki z płyty XP, skonfigurować boot.ini i dodać wpis do bootloadera 7, ale albo coś źle ustawiłem, albo to nie wystarczy.

bcdedit wypluwa:

a boot.ini wygląda następująco:

Próbowałem także oznaczyć partycję jako partition(1), ale nic to nie dało. Nadal po wybraniu XP zatrzymuje się na czarnym ekranie bez żadnego komunikatu o błędzie.

boot.ini nie ma tu nic do gadania, bo on już nie zarządza bootmanagerem.

Dodaj Xp programem VistaBootPro lub easybcd.

boot.ini nie zarządza bootloaderem Windows 7. Ale musi być na partycji z XP, bo to on dopiero odpala system.

A XP dodawałem właśnie EasyBCD, który zakomunikował o braku tych plików.

To może na odwrót. Przywróć boota z konsoli odzyskiwania XP i już na Xpeku dodaj sevena tymi programami co podałem.

Dokładną instrukcję krok po kroku i polecenia masz u mnie na stronie w dziale poradniki. Link masz u mnie w profilu. Nie mogę podać, bo nie wolno.

Też próbowałem, tyle że po fixboot i fixmbr (lub odwrotnie) zamiast Windowsa pokazuje się czarny ekran bez żadnego komunikatu

To ja już niewiem. Może zrób naprawę XP.

Problem rozwiązany. Metodą prób i błędów przy pomocy VistaBootPRO przywróciłem możliwość uruchamiania XP.

a możesz opisać jak to zrobiłeś . mam podobny problem po zainstalowaniu 7 xp znikną nie mogę go włączyć choć na partycji jest :frowning: