Problem- nieznany powód zamulania komputera

Witam.

Mam problem głównie z grami. Zdarza się co jakiś czas totalne zamulenie gry na ok. 15 sekund. Może tak się dzieje również w systemie ale tego nie zauważam. Sytuacja ma miejsce w wielu różnych grach. Wymienię kilka takich gier: Fifa 08, Call of Duty 2, Dream Pinball, TES IV: Oblivion. Zamulenie to polega na zmniejszeniu klatek do około 1 na sekundę, nie mogę wtedy praktycznie nic zrobić. Po 10 sekundach sytuacja wraca do normy. Oto konfiguracja mojego komputera:

System:

Microsoft Windows XP Home 2002 SP3

Procesor:

AMD Sempron 3200+

Pamięć RAM:

DDR2 1024mb Kingston Dual Channel

Karta Graficzna:

ATI Radeon Sapphire HD 2600 Series 512mb

Karta Dźwiękowa:

Creative Sound Blaster Audigy SE

Dysk Twardy:

Maxtor 6Y160M0 160GB

Zrób defragmentację dysku twardego, wyłącz indeksowanie na dysku, sprawdź temperatury. Zrób optymalizację systemu: http://www.searchengines.pl/index.php?s … =5989&st=0

Defragmentowałem dyski 2 dni temu. Indeksowanie miałem wyłączone. Temperatury skaczą około 45 stopni. Optymalizację wykonuję teraz

W dniu 21.07.2008 , o godzinie 18:23 został dopisany post przez SzymonM

Optymalizacja nic nie dała.sytuacja się powtarza.

Kiedyś widziałam cosik takiego co latając w tle co zadany mu interwał czasu do loga zrzuca wszystkie procesy i ich obciążenie, no chyba że to jakaś prostsza giera i da się przełączyć na menedżera zadań? Przepraszam, nazwy tego toola już nie pomnę, ale na pewno był tylko w wersji english.

Koledze u góry polecam reinstalkę sterów lub samej gry na początek

A ja nie mogę tymi grami wyjść do managera bo wtedy system nie reaguje na przyciski normalnie.

Jakiś proces może zamula np.aktualizacja antywirusa .

Wyłączyłem aktualizacje antywirusa i nadal to samo. Nie wiem jak sprawdzić co tak zamula :frowning:

Widze że masz SB więc wejdź w ustwienia EAX(Creative EAX Settings) i ozbacz czy masz włączone CMSS 3D Stereo Surround(to może tak spowalniać).

Jaki masz zasilacz?Nie ma na płycie napuchniętych kondensatorów?

Podaj log z Combofix

Może AntiVir na dodatek zamula. Napisz jakiego masz