Problem - nowy komputer nie startuje

(Fufu3) #1

Witam, proszę o pomoc. Dzisiaj złożyłem komputer:

Intel Core 2 Duo E8400 /3.0GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/

MSI GeForce 9800GTX+

MSI P45 NEO3-FR /intel P45/

OCZ 2GB (2x1GB) PC1066 CL5 Reaper EPP

OCZ StealthXStream 500W

Samsung 250 GB SATA

Kable podpinałem zgodnie z instrukcją, lecz po naciśnięciu "power" jest mały problem:

Działa wiatrak od procesora, karta graficzna, cdrom. Klawiatura, i myszka podpięte do usb nie włączają się. Lampka od dysku się nie świeci (kable od diod podłączyłem), całość buczy, ale nie ma tego piknięcia i startu. Nie włącza się bios, nic - brak sygnału dla monitora.

Proszę o pomoc, wszelkie możliwe przyczyny. Fajnie by było gdyby ktoś miał pomysł bo "posprawdzaj kable" już przerabiałem. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

(adam749) #2

Możesz to bardziej opisać?? Ile krótkich, ile przerw, ile długich dźwięków??

\Na pierwszy rzut oka to wygląda na coś z RAMami lub grafą.

(Cosik Ktosik) #3

Najlepiej rozłóż wszystko i złóż na nowo (to najczęściej pomaga). Poniżej procesora, bardziej na lewo, jest gniazdko dodatkowego zasilania. Czy wpiąłeś tam kabel zasilania?

Następnie zrób reset Biosu: viewtopic.php?f=7&t=267235

Jak nic nie pomaga, wyciągnij całkowicie pamięć i sprawdź, czy komputer zacznie piszczeć.

I tak, jak adam749 , pisał, co to znaczy buczy?

(Fufu3) #4

buczy, tzn miałem na myśli całe chłodzenie itd. speaker nie wydaje żadnych dźwięków.

(Cosik Ktosik) #5

Zrób jak pisałem wcześniej. Jak nie pomaga, pozostaje próba ratowania Biosu: http://ocforum.pl/showthread.php?t=9158

lub sprawdzenie czego się da po kolegach i wymiana gwarancyjna płyty głównej. Czasami dochodzi do tego procesor.

(freedom) #6

Kabelki od POWER, RESET na 100% dobrze podpięte?