Problem Nvidia Geforce 8600GT a temperatura

Sorry juz mi się powoli rabać wszystko zaczyna…

EDIT:

Ponawiam moje pytanie w poprzednim poście.

Clank , napisz ile ma stopni w idle i jaką w stresie (maksymalna temperatura z najbardziej wymagającej gry).

też mam ten problem na Geforce 8600 gt 256 mb, ale ponoć to przez pasywne chłodzenie na tym. Sam nie moge tego zrobic bo mam jeszcze plomby :< btw. komp się grzeje tylko na lepszych grach :

grzejesiwt4.jpg

e: po zakupie kompa było dobrze, dopiero ten miesiąc się tak zaczeło robic : na Devil May Cry 4.

Po włączeniu kompa: 61 stopni i powoli rośnie do 75 stopni.

Przy mojej najbardziej wymagającej grze - Colin Mcrae Dirt - temperatura przekracza 75 stopni i pnie się w górę aż osiągnie 95 stopni i gra zaczyna zwalniać (maleje fps aż się nie da po menu samym przeglądać)

Po grze: temperatura maleje do tej granicy 75 stopni i utrzymuje się na tym samym poziomie.

Kucu Witaj w klubie :stuck_out_tongue: Czekamy na następnych userów parzących Geforce 8600 GT, które aż się “palą” na gre…

^^ po zakupie w grudniu jak gralem w gears of war itp. nie bylo problemow chociaż nie bylo tak gorąco ^^, a teraz oddam im do serwisu na przeczyszczenie + ta nowa pastę, a jak nie pomoże to imo chłodzenie dodatkowe .

To jak nic się nie da zrobić ?? Szkoda, bo w takim razie wydałem pieniądze w błoto kupując gry :frowning:

No i jeszcze co do tej karty, przegrzewa się, ale znakomicie radzi sobie z powrotem do 75 stopni - w zaledwie 1 minutę. To chyba jedyna zaleta tej karty ;/

Kup jakiś wiatraczek 120x120 i zamocuj na karcie. Powinno pomóc na pasywnym chłodzeniu

Sprawdziłem moja kartę: MAM wiatrak a na karcie pisze Asus. WSZYSTO SIĘ KRĘCI. W sumie w komputerze razem z wiatrakiem od karty mam 4 wiatraki , wiec chłodzenie chyba dobre. Można przypuszczać, że czujnik sie zepsuł ,a le w takim razie czemu pojawiają mi się artefakty i inne bzdury w niektórych grach ?? Bardzo proszę o pomoc, już jestem kompletnie zdezorientowany i niewątpliwie musze mieć ogromnego pecha…

Clank , może pasta już przestała spełniać swoje zadanie? Spróbuj wymienić jak możesz i zobacz jak temperatury spadną. I spróbuj software’owo zwiększyć prędkość wiatraka na stałe, może faktycznie za mocno zwalnia…

Albo fabrycznie lub w sklepie ostro podkręcona i za większą kasę sprzedana… teraz tego efekty masz, że pokazują ci się artefakty itp.

Nie wykluczam, że pasta termo przewodząca mogła skończyć swój żywot po tak ostrym grzaniu się. A może w ogóle jej nie ma?

Jak, czym lub gdzie mogę to zrobić ??

EDIT:

uiyiuiyuifk9.th.jpg

Co to ma być to w tym dymku ?? 71 stopni ustawione, jako temperatura minimalna ??

nie, podczas działania programu temp. grafy wahała się od 71 do 74 stopni

jestem pewien, ze wiatrak ma na za dużo pozwalane, a potencjał ma spory… Tylko jak i czym to zmienić ??? Myśle, że Riva Tuner załatwi sprawe??

Riva Tuner powinien dać radę zwiększyć obroty. A jak z pastą? Zdejmowałeś radiator?

Zwiększałem obroty - temperatura zmalała tylko o 7 stopni (68 stopni w spoczynku). Kolega informatyk radził mi, żebym oddał go do serwisu, bo nie chce niczego rozsypać z tą pastą :slight_smile: . Nie ma jakieś innej przyczyny prócz tej pasty, kurzu i za małych obrotów wiatraka ??

Jak wcześniej było w porządku, a dopiero od pewnego czasu coś się zaczęło grzać za mocno, to wg mnie wskazuje na takie przyczyny: stara pasta/mocno zalegający kurz/wiatrak zepsuty. Z pastą nie widzę możliwości by coś rozsypać. Zdejmujesz zwyczajnie radiator, usuwasz starą pastę, nakładasz nową, skręcasz wszystko z powrotem (wyczyszczone z kurzu) i patrzysz jak temperatury. Jakieś konkretniejsze wskazówki? Do serwisu nie opłaca się wysyłać na razie, chyba, że na gwarancji.

Clank, napisz czy komputer trzymasz w regale lub w ciasnej wnęce tak, że utrudniona jest cyrkulacja powietrza? Innymi słowy, jak daleko obudowa jest odsunięta od ściany. W celach testowych korzystaj z komputera przy otwartej obudowie. W sprawie pasty to istotna sprawa, ponieważ większość jest słabej jakości. Kup miedzianą lub srebną i uważaj, aby nie pobrudzić odsłonięych styków karty i innych części komputera bo zrobisz zwarcie i pozbędziesz się sprzętu na zawsze. Nie wypacluj grafiki pastą termoprzewodzącą. Jeśli nie masz wprawy możesz kupić Titan NanoBlue. Jest dobra dla początkujących, ale trudno dostępna. Wstępne szlifowanie i polerowanie na lustro zapewni poprawę przewodnictwa cieplnego o około 8 stopni.

Dziwi mnie fakt, że wydałeś tyle pieniędzy na grafikę i lubisz ją smażyć. Artefakty mogą. (ale nie muszą) pozostać na zawsze.

Pastę już lepiej MX-2, nie przewodzi prądu i jest w ścisłej czołówce termoprzewodzenia.

Clank , udało się coś już zrobić?

  1. Nie mam zakurzonej karty aż tak, żeby mi się tak grzała (cieniutka warstwa kurzu)

  2. Witatrak chodzi na najwyższych obrotach ale tylko wtedy, gdy temp. przekroczy 75 stopni

  3. Komputer kupiłem cały, i mam na niego jeszcze gwarancję 1,5 roku, a co za tym idzie moge ewentualnie poprosić o dołożenie dodatkowego wiatraka.

  4. Tak, mam komputer w ciasnej wnęce, ale po wyjęciu na "wolność’ jedyne co zauważyłem, to jeszcze większe obnizenie obrotów wiatraka (ok. 15%, a w stresie potrafi chłodzić 90- 95%)

Myślę, że ustawienia karty są zrąbane i wiatrak chodzi nie tak , jak powinien. A co do Riva Tuner, to po wyłączeniu tego programu wiatrak znów przestawia się na starą pozycję - jak to zmienić ?? :?

Mam tą samą kartę. I chętnie bym sprawdził temperaturę ale nie wiem jak. Jak w chodzę na Everesta na czujniki to tam biało. Dacie radę to sprawdzę. Jak masz na gwarancji a serwis szybki to myślę że tak będzie lepiej