Problem o zainstalowaniu firewall


(Volha) #1

PLEASE, niech ktoś mnie HELP! Nie znam się na komputerach, no pracowac na nich jakoś trzeba. Po zainstalowaniu firewall, nie mogę sciągnąć programy ze strony dobreprogramy.pl. Klikam na okienko "pobierz plik" i nic się nie dzieje! Proszę mnie pomóc! !!


Update Tytuł zmieniony - dopasowany do tematu.

Golden Finger


(Ks Kamilp Nr 8) #2

Jaki Firewall (nazwa)? W opcjach programu poszukaj funkcji odpowiedzialnej za przepuszczanie przez zapore ogniowa programow.


(Volha) #3

mam Agnitum Outpost Firewall. Ale w ustawieniach nie znalazłam nichego co wskazywałoby na to że jest ta funkcja zablokowana. Może nie tam szukam :frowning:


(boczi) #4

A może program pyta Cię o jakisś zezwolenie? I ty to blokujesz :?: Zerknij w opcje programu. :?


(Volha) #5

właśnie o to chodzi, że nie ma żadnych komunikatów. Cały wiechór gapiłam sie we wszystkie opcje, jedyna rzecz związana z tą stroną, która znalazłam, była blokada w opcjach "reklamy" blokuje sie wg słowa kluczowego ADCLICK


(J003) #6

Kiedy korzystałem z Outpost miałem problemy z otwieraniem Dobreprogramy. (jeszcze wtedy)com. Jeśli korzystasz z programu do ściągania plików wskaż go jako zaufany i zadaj mu ustawienia domyślne dla akceleratorów pobierania plików. Ktoś, kiedyś musiał przypadkowo zablokować. Przede wszystkim przestaw Outpost w tryb uczenia – nie pamiętam jak to się nazywa, prawdopodobnie kreator reguł (chyba symbolizuje go niebieska ikonka). Program powinien domyślnie startować w takim ustawieniu i jednocześnie pytać o pozwolenie dopuszczenia wszelkich nowych połączeń i programów. Możesz też odinstalować program, usunąć wszelkie klucze, zrestartować komp i zainstalować ponownie. Jeśli nie pomorze zawsze można zmienić firewall na inny z polskim interfejsem.


(Volha) #7

dzięki, spróbuję to zrobić. Ale napewno będę miała jeszcze pytania.


(Volha) #8

Bardzo proszę mnie poprowadzić: korzystam z flashget do ściągania plików, już go ustawiłam w firewall jako program zaufany, tylko nie wiem jak zadać domyślnie dla akseleratorów pobierania plików. Będę wdzięczna za pomóc.


(Asterisk) #9

OT - kasacja

Każdy taki program ustawiasz jako zaufany.


(Lackymen5) #10

zawsze możesz zmienić regułe dla firewalla , nawet gdy apikacje zablokujesz. Wchodzisz do Opcje -> Programy ->widzisz sklasyfikowane na : blokowane , z ograniczeniami i zaufane. Jeśli jakiś program widnieje na liście zablokowanych to możesz łatwo to zmienić, wybierasz ten program na liście >klikasz go>po prawej stronie wybierasz opce ''usuń'' i potwierdzasz ok. ,wtedy przy kolejnej próbie uruchomienia programu pojawi się zapytanie czy pozwalsz mu się połączyć, od nowa ustalasz regule dla niego właśnie ( pamiętaj byś miała ustawionego firewall w trybie pracy kreatora reguł -graficznie to znak zapytania na granatowym tle w treyu> gdyby nie był ,to prawy klik na ikonke w treyu>tryb pracy>zaznaczasz kreator regul).

Teraz na ponowne zapytanie programu wybierasz opcje by zezwalał na wszystkie połączenia tego programu, no i nie będzie Cie już blokował :slight_smile:

Powodzenia.


(Volha) #11

dzięki bardzo. spróbuję, mam nadzieje, że wreście mój komputer będzie poprawnie chodził. :slight_smile: