Problem Panel LCD - piszczenie

(Adrian Deja) #1

Witam niedawno zakupiłem komputer i na przodzie mam panel LCD, problem jest w tym ze zaczyna mi piszczeć gdy osiągnie temperaturę 40, 50, 60 stopni, a 40 osiąga prawie cały czas, a są momenty ze podchodzi równo do 40 i spada i znowu podchodzi. Jest to strasznie denerwujące. Moje pytanie brzmi, czy jest możliwość wyłączenia tej opcji w biosie? spikera w komputerze już wypiąłem a nie widzę żeby do panela szedł jakiś kabel :confused: proszę o szybka odpowiedz!!

(JNJN) #2

Z reguły z panelem LCD jest podłączony wentylator , możliwe że masz go nie podłączonego lub jest niesprawny, dlatego po osiągnięciu pewnej temperatury panel sygnalizuje problem - sprawdź lub odłącz jak da radę głośnik na panelu LCD.

Lub coś uszkodzone z panelu LCD (czujniki, elektronika) - poczytaj instrukcję do obudowy.

(revel) #3

Zanim posluchasz rad moderatora, ktory proponuje Ci samodzielne rozwiazanie problemu, moze skorzystasz z gwarancji i udasz sie w miejsce zakupu.

Skoro niedawno zakupiles kompa, a poziom Twoich umiejetnosci "w grzebaniu w bebechach" jest zapewne niski (albo wydaje Ci sie, ze wysoki).

(Bozybor) #4

Inna sprawa ze to piszczenie przy 40i więcej stopniach może nie być wadą tylko zaletą, "czytaj" piszczy bo jest ustawiony na 40 > stopni jako alarm... albo piszczy bo chce regulować wentylator którego niema :)... :)szczególnie te nowe tak mają ....

ale oddanie ewentualnie rozmowa ze sprzedawcą lub serwisantem było by wskazane :slight_smile: na początek :slight_smile:

(Adrian Deja) #5

Tzn. to wyglada tak, to nie jest błąd to jest tak ustawione i nie wiem gdzie przestawic, wentylator dodatkowy urachamia sie przy 38 stopniach a 40 stopni to ostrzerzenie ze za wysoka temperatura, ale tak naprawde to jest temperatura smieszna, szczegulnie grajac w gta4 i staram sie wylaczyc to piszczenie a jesli sie nie da to caly panel lcd.

(Bozybor) #6

:expressionless: :expressionless: :expressionless: ...wiesz co czytanie instrukcji pomaga...

jak nie dostałeś to poszukaj co to za model i na internecie znajdziesz jak to zrobić.... zapewne albo programem z dołączonej płytki albo jest jakieś pokrętło.... i piszczenie ustanie :wink: