Problem Panel LCD - piszczenie

Witam niedawno zakupiłem komputer i na przodzie mam panel LCD, problem jest w tym ze zaczyna mi piszczeć gdy osiągnie temperaturę 40, 50, 60 stopni, a 40 osiąga prawie cały czas, a są momenty ze podchodzi równo do 40 i spada i znowu podchodzi. Jest to strasznie denerwujące. Moje pytanie brzmi, czy jest możliwość wyłączenia tej opcji w biosie? spikera w komputerze już wypiąłem a nie widzę żeby do panela szedł jakiś kabel :confused: proszę o szybka odpowiedz!!

Z reguły z panelem LCD jest podłączony wentylator , możliwe że masz go nie podłączonego lub jest niesprawny, dlatego po osiągnięciu pewnej temperatury panel sygnalizuje problem - sprawdź lub odłącz jak da radę głośnik na panelu LCD.

Lub coś uszkodzone z panelu LCD (czujniki, elektronika) - poczytaj instrukcję do obudowy.

Zanim posluchasz rad moderatora, ktory proponuje Ci samodzielne rozwiazanie problemu, moze skorzystasz z gwarancji i udasz sie w miejsce zakupu.

Skoro niedawno zakupiles kompa, a poziom Twoich umiejetnosci “w grzebaniu w bebechach” jest zapewne niski (albo wydaje Ci sie, ze wysoki).

Inna sprawa ze to piszczenie przy 40i więcej stopniach może nie być wadą tylko zaletą, “czytaj” piszczy bo jest ustawiony na 40 > stopni jako alarm… albo piszczy bo chce regulować wentylator którego niema :)… :)szczególnie te nowe tak mają …

ale oddanie ewentualnie rozmowa ze sprzedawcą lub serwisantem było by wskazane :slight_smile: na początek :slight_smile:

Tzn. to wyglada tak, to nie jest błąd to jest tak ustawione i nie wiem gdzie przestawic, wentylator dodatkowy urachamia sie przy 38 stopniach a 40 stopni to ostrzerzenie ze za wysoka temperatura, ale tak naprawde to jest temperatura smieszna, szczegulnie grajac w gta4 i staram sie wylaczyc to piszczenie a jesli sie nie da to caly panel lcd.

:expressionless: :expressionless: :expressionless: …wiesz co czytanie instrukcji pomaga…

jak nie dostałeś to poszukaj co to za model i na internecie znajdziesz jak to zrobić… zapewne albo programem z dołączonej płytki albo jest jakieś pokrętło… i piszczenie ustanie :wink: