Problem - paski przechodzace przez monitor

(W3hite) #1

Witam, wczoraj grałem w counter strike'a nagle komputer zawiesil mi sie, poczekałem może sie odwiesi, jednak sie nie "odwiesil". Po restarcie juz na poczatku gdy wyskoczył "obrazek" od płyty głównej zaczeły przez niego przechodzić różnego koloru paski, przy ładowaniu windowsa to samo potem czarny ekran i tylko paski.

Zrobiłem kolejny restart i udało sie odpalić system w trybie awaryjnym.

Screen tych paskow:

Dodam że mój komputer był składany 4 lata temu i żadnych części nie wymieniałem, poza zasilaczem.

(Mlody993) #2

Padła karta graficzna bądź sterowniki nie aktualne.

Po tej kolorystyce stawiam na to, że padła grafika. Jednak obramowanie w stylu Windowsa 98 - wygląda na problem ze sterownikami graficznymi.

Znajdź najnowsze sterowniki do karty graficznej i je zaktualizuj. Spróbuj też otworzyć komputer, wyciągnąć kartę graficzną i przeczyścić slot, przedmuchać... Po tym zabiegu odpal kompa (z nowymi sterownikami) i sprawdź czy tak dalej będzie. Jeżeli tak to niestety - problem z kartą graficzną, już się napracowała.

(W3hite) #3

Paski zniknęły jakoś same, spróbuje uruchomić normalnie windowsa.

btw. to był tryb awaryjny.

(Lukaszk 89) #4

Możliwe że grafa się zagrzała.Dobrze by było monitorować jej temperaturę.

Zobacz czy masz w niej czujnik temp.

http://www.dobreprogramy.pl/Speccy,Prog ... 15677.html

(Mlody993) #5

Loookash89 ma tutaj rację. Jak już mówiłem, najpierw przeczyść cały komputer z kurzu w środku, następnie przeczyść slot grafiki i wtedy kontroluj temperatury.

(Srebrny Wilk) #6

Jeśli komputer się zawiesił w trakcie grania, to zapamiętał przypadkową rozdzielczość i głębokość barw.

Wejdź w ustawienia ekranu i ustaw właściwą rozdzielczość oraz liczbę wyświetlanych kolorów.

Możesz ewentualnie, (jako ostateczność) przywrócić system do stanu sprzed awarii wybierając odpowiedniu punkt przywracania.

(Monczkin) #7

b1oard , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978