Problem płyty Biostar TForce6100 AM2 z procesorem/chipsetem

Sprowadziłem sobie ze USA płytę Biostar TForce6100 AM2 (rev.1.3), procesor AMD Athlon 64 X2 3800+ 65W (kupiony w Polsce Arctic Cooling 64 Pro) i pamięci G.Skill 1x1Gb 667 MHz podłączam to wszytko do zasilacza FortronFSP400-60PFN (zasilacz ma wtyczkę 20 pinową a płyta ma wejście 24 pinowe dlatego kupiłem przejściówkę do zasilacza z 20 do 24 pin.

Kiedy już to wszystko ze sobą skręcam i podłączam zasilanie włączają się wentylatory, uruchamiają dyski ale nie płyta. Płyta uruchomiła się tylko 2 razy na kilkadziesiąt startów i po wejściu do Biosu i kilkunastu sekundach pojawiają się błędy w obrazie i już nic nie da się zrobić. Skąd wiem że problem z procesorem lub chipsetem- płyta ma 2 diody LED które po włączeniu do zasilacza powinny (według instrukcji) obydwie się święcić ale żadna z nich się nie jarzy co według instrukcji oznacza Abnormal:CPU/Chipset error. Mimo że to błąd z procesorem/chipsetem wydaję mi się że to jednak problem z zasilaczem: przejściówka i przystosowanie zasilacza do obciążenia głównie na linii 3.3v i 5v a nie 12V ale i tak miałem nadzieje że wszytko pójdzie. Jakieś rady? :evil:

Zasilacz do starych kompów słaba linia +12V trzeba było kupić Fortrona 350 W MDN.

To raczej nie bedzię zasilacz. To mogą być pamięci nie które pamieci gryzą sie z tą płytą np. Goodramy Mój kumpel miał tem sam problem z tym samym modelem płyty też wyświetlał mu się tylko bios zmienil Goodramy na Kingstony i ruszyło :smiley:

Jakob92 też o tym myślałem ale według instrukcji obsługi dwie niepalące się diody oznaczają błąd procesora lub chipsetu. Mogę dodać że na procesor na pewno dobrze założyłem cooler. Radiator chipsetu (mosta północnego i południowego) od spodu doszlifowałem i nałożyłem Akasa AK-450. Myślałem, że było zwarcie na mostkach ale po zdjęciu radiatorów pasta była tam gdzie powinna być.

Sprawdzaj wszystko po kolei u znajomych, ram grafa, proc.

Odłącz co nie potrzebne, zostaw pamięć grafa dysk proc i patrz.

jak by to była wina zasiłki(za słabej)to by były resety w systemie, a nie całkowity brak odpowiedzi.