Problem Płyty DVD

Witam,

Mam mały problem i zaraz pytanie. A mianowicie mam gre i filmy na DVD. Pierwsze pytanie to : jak można skopiować gre/film z DVD na dysk aby póznie nagrać je na zwykle CD? a drugie to jakie sa do tego programy. Pozdrawiam

a po co ??

Monczkin, o kopiach bepieczeństwa nie słyszałeś? Chłopak kupił pierwszy raz w życiu kilka oryginalnych płytek i poprostu chce się zabezpieczyć przed utratą naprawdę cennych danych, a że nie ma nagrywarki dvd to musi tak sobie radzić! No to tyle do Ciebie, a ja dalej piszę swoje, tradycyjne…

Grę możesz podzielić na kilka archiwów programem WinRar: najpierw wykonaj obraz płyty w Nero, Alcoholu lub UltraISO i utworzony plik spakuj z dzieleniem na archiwa po 700MB.

Co do filmów, Hmm… Musisz je zrippować, trochę to czasochłonne, ale warto! Do tego jak dla mnie najlepszy jest program XDVDRipper, łatwy i wygodny w obsłudze. Zrippowany plik .avi nagrywasz na płytkę i koniec imprezy! Można także spróbować w Nero, ale on rippuje chyba tylko do niezbyt dobrze obsługiwanego formatu wideo .mp4. Jednak jakość filmów w .mp4 i .avi zależy tylko i wyłacznie od parametrów, które ustawisz przed rippowaniem!

To by było tyle! Jeśli ktoś napisze jeszcze jeden post w stylu Monczkina to poprostu chyba nie umie czytać! Kopia bezpieczeństwa! Backup!

a o licencji opogramowania słyszałeś ??

pokaż mi zapis, który jest nadrzędny i pozwala na ignorowanie warunków licencji.

Skoro “twoim zdaniem” jest to jak najbardziej “legalne” to dlaczego producenci zabezpieczają płyty przed kopiowaniem ??

Zresztą jeśli komuś zależy na “kopii bezpieczeństwa” to takową może zamówić u producenta/dystrybutora.

a tobie sugeruję zapoznać się z obowiązującym prawem w tej kwestii i powstrzymanie się od takich komentarzy (poczytaj sobie regulamin na forum, to chyba zapomiało ci się jak się należy zwracać do innych userów)